ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Zimowa moda retro

Napisany: 2010-12-28

Zimowa moda retro

Popularność Biegu Retro i Slalomu Retro rozgrywanych co roku w Szklarskiej Porębie i na Orlu, dowodzi, że miłośnicy gór kochają nie tylko sport ale też historię

Uczestnicy V Slalomu Retro 2010 po udanych zawodach... (fot. Zygmunt Trylański)

Doroczny Slalom Retro, w 2011 roku już po raz szósty, odbędzie się na stoku pod Szrenicą 19 lutego. Znów na starcie staną narciarscy i saneczkowi wyścigowcy, odziani w stroje "z epoki", na nie mniej epokowym sprzęcie. Spróbują przede wszystkim utrzymać się na nogach – jeśli się to uda – będą walczyć o puchary.

Organizatorzy, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej wspierany przez Referat Promocji Miasta, jak co rok dołożą starań, by było radośnie, efektownie i bezpiecznie!

W miesiąc po zjeździe "retrowcy" wystartują ponownie. Tym razem w klasycznej dyscyplinie narciarskiej – biegu. Ósmy raz spod Stacji Turystycznej Orle wystartują 19 marca 2011 r. w Biegu Retro organizowanym przez Towarzystwo Izerskie.

VII Bieg Retro 2010 (źródło: Towarzystwo Izerskie)

Ta impreza, ciesząca się z roku na rok coraz większą popularnością, doczekała się nawet swego letniego odpowiednika – Rowerowego Rajdu Retro. Jego V edycja w 2010 roku, jako wydarzenie międzynarodowe (trasa wiodła z Orla, przez Harrachov do Jizerki) przyciągnęła wielu uczestników z Polski, Czech i Niemiec.

Zainteresowanie retro-zawodami, które poza duchem sportu, niosą szczyptę historii Gór Izerskich i zapewniają świetną zabawę, sprawia, że warto pomyśleć o kolejnych retro–imprezach. Wszak nie brak dyscyplin sportu: łyżwiarstwo, psie zaprzęgi, jeździectwo, wędrówki – które na styl retro można dla zabawy uprawiać.

Arkadiusz Lipin

Szczegóły organizacyjne dotyczące VIII Biegu Retro oraz VI Slalomu Retro – wkrótce.

Tagi: · biegówki · trasy narciarskie · rower

Linki: · Izerskie bieganie · Lawirowali w starym stylu · RETROwer do Jizerki

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław