ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Z góry  » 1% dla Towarzystwa Izerskiego

Napisany: 2011-03-03

1% dla Towarzystwa Izerskiego

Towarzystwo Izerskie, jako Organizacja Pożytku Publicznego, również w tym roku spełnia kryteria przyjmowania darowizny od osób fizycznych, z odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2010

Stanisław Kornafel, Prezes Towarzystwa Izerskiego wita gości na Orlu podczas otwarcia Modelu Układu Słonecznego we wrześniu 2010 r.

 

Góry Izerskie – Orle, 15 stycznia 2011 roku

Szanowni Państwo Darczyńcy!

Kwoty podarowane przez Państwa w ubiegłym roku pomogły nam zrealizować liczne przedsięwzięcia, o których informowaliśmy m. in. na naszej stronie internetowej, a za co jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować.

Niektórzy spośród Państwa wsparli Towarzystwo Izerskie również darowiznami finansowymi i rzeczowymi na konkretne projekty – również składam za to serdeczne podziękowania.
Kwoty pozyskane z Państwa darowizn w bieżącym roku przeznaczymy na organizację projektów promujących turystykę i rekreację w Górach Izerskich, edukację przyrodniczą dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, edukację astronomiczną, tradycje szklarstwa, tworzenie i utrzymanie sieci tras narciarskich w polskiej i czeskiej części Gór Izerskich.
Rozpoczęliśmy już składanie wniosków o pozyskanie, na te przedsięwzięcia, finansów ze źródeł krajowych i unijnych. Kwoty uzyskane z darowizny 1% będą stanowiły nasz wspólny wkład własny do pozyskiwanych środków publicznych.

Dziękując bardzo serdecznie za dotychczasowe wsparcie, w imieniu TOWARZYSTWA IZERSKIEGO z Orla, prosimy o wpisanie do zeznania podatkowego PIT dopuszczalnej kwoty darowizny i naszego numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym – 0000097019.

Proszę również Państwa o dokonanie darowizny w postaci odpisu kwoty od podstawy opodatkowania dochodu osób indywidualnych – do 6%, a osób prawnych – do 10%, w ciągu całego roku (Szczegóły).

Decydując się na przekazanie kwot finansowych w postaci "1%" i darowizn pieniężnych, korzystają Państwo z prawa do osobistego decydowania o finansowaniu ze swoich podatków ważnych i społecznie potrzebnych przedsięwzięć, co jest niezwykle istotnym prawem społeczeństwa obywatelskiego.
Jestem przekonany, że, przy aktywnym uczestnictwie i dzięki Państwa uprzejmości, zrealizujemy przedstawione powyżej działania, które bezpośrednio przekładają się na wspólną realizację równoważenia rozwoju pięknych i unikalnych Gór Izerskich.

Korzystając z okazji, już dzisiaj zapraszam Państwa 19 marca na pierwszą z imprez organizowanych w tym roku przez Towarzystwo Izerskie i Partnerów – XIV Bieg Izerski i VII Bieg Retro.

Stanisław Kornafel
Prezes Towarzystwa Izerskiego

· www.orleizerskie.biz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław