ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Święto Kryształowej Wiosny

Napisany: 2024-03-16

Święto Kryształowej Wiosny

Wielkanoc w Kryształowej Dolinie to okazja do zwiedzania, zakupów i wygrania nagrody

(źródło: ARR)

Otwarte huty szkła, zakłady jubilerskie i muzea natchną wiosną tuż przed świętami wielkanocnymi. Weekend 23 i 24 marca 2024 r. warto spędzić na zwiedzaniu, tworzeniu ze szkła, kupowaniu ozdób wielkanocnych, a na finiszu — wziąć udział w łatwym konkursie.

(źródło: ARR)

W kraju libereckim, w tak zwanej Kryształowej Dolinie, hutnicy szkła, jubilerzy i twórcy biżuterii czekają na gości w ponad trzydziestu lokalizacjach. Odwiedzający Crystal Valley będą mogli dmuchnąć w piszczel hutnika szkła w Českolipsku, wykreować ozdobę szklaną nad ogniem w Špindlerovym Mlýnie lub Žibřidicach koło Liberca albo stworzyć coś ze szkła w Jabloncu bądź Novym Borze. To będzie też doskonała okazja by kupić dekoracje wielkanocne i rękodzieło rzemieślników oraz artystów z Kryształowej Doliny.

(źródło: ARR)

Przedwielkanocną wizytę w Crystal Velley podsumować najlepiej biorąc udział w konkursie. Do wygrania jest precyzyjnie wykonane jajo wielkanocne ze szkła uranowego. Wykonane w mieście Kamenický Šenov, w Studio BYSTRO DESIGN przez artystę szkła — Leoša Smejkala. Już po raz trzeci przekazuje on swe szklane dzieło na konkursową nagrodę.
Aby ją zdobyć wystarczy zrobić zdjęcie w jednej z otwartych hut szkła lub warsztacie, które odwiedzicie. Potem fotkę trzeba opublikować na Facebooku lub Instagramie i oznaczyć je hashtagiem #velikonocevkristalovemudoli. Jeśli szczęście Wam dopisze i zostaniecie wylosowani — kryształowe jajo wielkanocne będzie wasze.

(źródło: ARR)

Więcej informacji na temat Święta Kryształowej Wiosny i szczegółowy harmonogram w serwisie crystalvalley.cz lub na facebookowym oraz instagramowym profilach Visit Crystal Valley.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Libercu


Tagi: · huta szkła · szklarstwo · Liberec

· crystalvalley.cz · fb.com/visitcrystalvalley · www.arr-nisa.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław