ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Książnica Izerska  » Historia w Sieci

Napisany: 2011-08-03

Historia w Sieci

Wydana w ubiegłym roku historia regionalna Górnych Łużyc spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. "Vademecum historii Górnych Łużyc" teraz dostępna jest także w Internecie!

Publikacja powstała w ramach projektu "Nasze Górne Łużyce", zrealizowanego przez lubańskie stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze". Stanowi efekt 18-miesięcznej pracy historyków, których łączy fascynacja regionem Górnych Łużyc oraz fachowa wiedza na ich temat.

"Vademecum historii Górnych Łużyc" służy jako przewodnik po historii regionu. Ma być pomocna w szczególności dla dzieci i młodzieży oraz studentów i nauczycieli.  Książka trafiła do szkół, bibliotek, organizacji i instytucji w regionie.

Teraz BEZPŁATNIE książkę może pobrać każdy zainteresowany. Dostępna jest w formie elektronicznej (PDF, ~11,7 MB): Vademecum... do pobrania.

Obok tej pozycji warto też pobrać "Multimedialny Atlas Historii Górnych Łużyc" (ZIP, ~21,3 MB) stanowiący suplement do "Vademecum...". Prezentacja (plik wykonywalny / exe) zawiera mapy historyczne i tematyczne omawianego w książce terytorium Górnych Łużyc.

al, P-ZFST POGRANICZE

Linki: · O kraju między Szprewą a Kwisą · Jak uczyć o historii Górnych Łużyc?

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław