ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Kultura do przeglądu

Napisany: 2011-11-07

Kultura do przeglądu

Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej to jedna z flagowych imprez poetyckiego projektu "W górach jest wszystko co kocham", co roku gromadzi kilka tysięcy widzów z całej Polski

Wielkimi krokami zbliża się VII edycja Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej. Odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2011 r., na kampusie Politechniki Wrocławskiej

Przegląd skupia najwybitniejszych twórców nurtu studenckiego, zarówno tych debiutujących, jak i obecnych na scenach od dziesiątek lat. Kultura określana tutaj mianem studenckiej to swoisty mariaż piosenki poetyckiej, folkowej i turystycznej, mający swój początek w utworach śpiewanych od dziesiątek przy wspólnych ogniskach. Dziś przeżywa renesans. Głównie za sprawą młodych zespołów, które udowadniają, że inspiracja górami jest ponadczasowa i ponadpokoleniowa. Wrocław dzięki Przeglądowi zamienia się na kilka dni w miasto bardów i pieśniarzy. Uliczki zapełniają się ludźmi spragnionymi muzyki i poezji.

Festiwalowy piątek będzie świętem piosenki poetyckiej, organizowanym pod hasłem "Będę koncert grać ten na trąbki i skrzypce!". Ubarwią je swoimi występami m.in. Ola Kiełb, Marek Andrzejewski, Leszek Kopeć i Agata Rymarowicz wraz z Tadeuszem Krokiem. Obok nich wystąpią: Basia Beuth, piosenkarka wyjątkowo ceniona przez publiczność oraz znany z poprzednich edycji Przeglądu zespół "Ze Starej Szuflady", którego misją jest ratowanie od zapomnienia pięknych, zakurzonych już pieśni.

Zeszłoroczny, VI Wrocławski Prezgląd Kultury Studenckiej upłynął pod znakiem wielkich powrotów i wielkich wspomnień (fot. Łukasz Pompa)

Sobota to dzień bardzo różnorodny, inspirowany przede wszystkim górskimi wędrówkami. Wędrowanie wyzwala w człowieku przeróżne uczucia - najważniejsze z nich z rockowym zacięciem przedstawi zespół "Słodki Całus od Buby", obchodzący 25-lecie swojej twórczości. Nieco spokojniejszą nutę zaprezentuje kołobrzeska "Cisza Jak Ta", w góry zaś zaniosą "Dom o Zielonych Progach" oraz "Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane". Wieczór dopełni koncert Janusza Saługi oraz występy grup: Celtic Tree, "Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki" i YesKiezSirumem.

Tegoroczna niedziela na pewno na długo zapadnie w pamięć gości festiwalu. Na dobry początek zagrają "Małżeństwo z Rozsądku" i zespół Bohema, nieco później na scenę Przeglądu wyjdą dwie wielkie gwiazdy folku - "Orkiestra Dni Naszych" i ukraińska grupa AtmAsfera, laureat dzikiej karty polsatowskiego "Must Be The Music".

Ale to nie wszystko! W sobotę odbędzie się koncert konkursowy, w którym wyłonieni zostaną najlepsi młodzi wykonawcy. W zeszłym roku liczba uczestników była iście rekordowa, również tym razem organizatorzy spodziewają się wielu kandydatów i wysokiego poziomu rywalizacji. Zwycięzcy konkursu zaprezentują swój repertuar w niedzielę o godz. 1500.

Więcej informacji znajduje się na stronie Przeglądu

Organizatorzy

· www.przeglad.wgorach.art.pl/2011

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Grecji wczasy w Egipcie sprzątanie Wrocław