ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Książnica Izerska  » Perły znad Kwisy

Napisany: 2011-11-15

Perły znad Kwisy

"Perły znad Kwisy" to kolejna, już czwarta książka z cyklu o tajemniczych miejscach Śląska i Sudetów, pióra Janusza Skowrońskiego

Cały cykl książek konsekwentnie ukazuje się w nowej szacie graficznej

Autor zaprasza nas tym razem na pogranicze śląsko-łużyckie, do miejsc położonych nad i wokół rzeki Kwisy, gdzie nie brakuje zagadek z przeszłości. Dowiadujemy się, jak budowano zapory leśniańską i złotnicką, którędy wiodła poczta polsko-saska w XVIII w. i jakie obiekty po niej pozostały, idzie śladem skójki perłorodnej, żyjącej w okolicznych wodach. Intryguje rozdział o pałacu w Biedrzychowicach - autor znakomicie udowadnia, że mieściła się tu składnica dzieł sztuki nie tylko z Dolnego Śląska, wyznaczona przez Günthera Grundmanna ale także przez konserwatora z... Berlina.

Skowroński kontynuuje zgłębianie tajemnic Zamku Czocha, pokazuje nowe fakty, przytacza nieznane dokumenty i... listy, w tym korespondencję z zamkową bibliotekarką, osławioną w literaturze o Zamku Czocha "klucznicą". Jak było naprawdę? Przekonajcie się sami sięgając po nową pozycję! To tylko część tematów, bogato udokumentowanej książki, rozbudowanej o wątki, z których kilka po raz pierwszy publikowano na łamach czasopisma "Odkrywca".

Promocję "Pereł znad Kwisy" wydawca zapowiedział na 26 listopada w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas jubileuszowych XX. Targów Książki Historycznej.

Czytaj fragment książki.

Perły znad Kwisy

Agencja Wydawnicza CB
ul. Siedmiogrodzka 20
01-232 Warszawa
tel. 226 324 135
cbwydawnictwo@home.pl

Linki: · Perły nad Kwisą

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Egipcie odżelaziacze sprzątanie Wrocław