ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Perły nad Kwisą

Napisany: 2011-12-12

Perły nad Kwisą

Najnowszą książkę Janusza Skowrońskiego można już kupić nad Kwisą

Janusz Skowroński podczas warszawskich Targów Książki Historycznej

Promocję w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju poprzedziła prapremiera książki na zamku Czocha, 19 listopada br., a premiera podczas XX Targów Książki Historycznej na Zamku Królewskim w Warszawie. Tego roku zanotowały rekordową liczbę - 196 - wystawców z całej Polski. Targi odwiedziła też rekordowa liczba odwiedzających. Przez cztery dni do Arkad Kubickiego przybyło prawie 21 tys. osób zainteresowanych historią i książkami ją opowiadającą.

Na spotkaniu z autorem "Pereł" w Zamku Królewskim zabrakło miejsc siedzących

Podczas targów Janusz Skowroński zaprezentował mało znany wątek z życia Jana Pawła II. O Rowerowej wyprawie ks. Wojtyły przez G.Izerskie i Karkonosze, opisanej w poprzedniej książce Tajemnice Gór Izerskich słuchali uczniowie podwarszawskich szkół noszących imię papieża.
Rowerowy szlak papieski przez Zachodnie Sudety tak zainteresował gimnazjalistów, że już planują przyjazd w ramach zielonych szkół.

Wszystkie egzemplarze Pereł znad Kwisy przygotowane na targi sprzedały się na pniu. Teraz nakład rozprowadzany jest do księgarń i już na dniach książkę będzie można kupić w naszym regionie.

Janusz Skowroński podczas promocji PEREŁ ZNAD KWISY w Hali Spacerowej w Świeradowie-Zdroju

Wraz z dedykacją autora Perły znad Kwisy można było nabyć także podczas Izerskiej Gali Wolontariatu w Świeradowie-Zdroju 11 grudnia br. W jej trakcie Janusza Skowrońskiego uhonorowano Izerskim Kryształem 2011. Wyróżnienie od 9 lat przyznawane jest przez Stowarzyszenie Promocji Gór i Pogórza Izerskiego ZAKWISIE tym, którzy czynnie przysługują się naszej pięknej krainie.
Autor Pereł... publikując od ponad dekady książki opowiadające o historii Pogórza Izerskiego, Gór Izerskich i Łużyc Górnych zasłużył na wyróżnienie wyjątkowo.

Laureatowi gratulujemy, a Państwa zachęcamy do lektury.

al

Tagi: · II wojna światowa · Świeradów-Zdrój · uzdrowisko

Linki: · Perły znad Kwisy · Kryształy dla ludzi Słowa i Gestu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Egipcie wczasy w Grecji sprzątanie Wrocław