ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Jak napisać dobry projekt?

Napisany: 2011-12-09

Jak napisać dobry projekt?

Dowiedziało się tego ponad 65 osób. Wśród nich członkowie i wolontariusze działający w stowarzyszeniach i fundacjach oraz liderzy z powiatu lubańskiego i lwóweckiego

(źródło: archiwum Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze")

Wzięli udział w szkoleniach zorganizowanych Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy (DPKD) dla Organizacji Pozarządowych w Lubaniu przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze".
Zorganizowane w listopadzie 2011 r. były częścią projektu "Dolnośląska Sieć Doradztwa Pozarządowego".

Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem w regionie. Powód jest oczywisty - lokalne organizacje pozarządowe prowadzą swoje działania w różnorodnych obszarach tematycznych. Na przykład edukacja, kultura, turystyka, pomoc osobom niepełnosprawnym, rozwój obszarów wiejskich czy też pielęgnowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego. Ich odbiorcami są także różne grupy. Łączy je potrzeba podnoszenia kompetencji i wymiany doświadczeń. To niezbędne, by działać skutecznie i zgodnie z prawem.

(źródło: archiwum Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze")

DPKD przy Stowarzyszeniu "Pogranicze", wspólnie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Izerskie", zaprosił 18 i 24 listopada do Ubocza na szkolenia prowadzone przez Magdalenę Gułę i Marka Karłowskiego. Praktycy z wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu, realizacji i rozliczaniu rozmaitych projektów przekazali uczestnikom jak krok po kroku przygotować projekt, aby otrzymać dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych (np. Unii Europejskiej) dla działań prowadzonych przez swoją organizację. Wiedzę teoretyczną przećwiczyli w praktyce. W trakcie szkolenia zostały zaprezentowane także informacje na temat dostępnych funduszy i grantów.

W sobotę 26 listopada w Lubaniu, przy współpracy w Urzędem Miasta Lubań i Łużyckim Centrum Rozwoju, odbyło się szkolenie dotyczące "Obowiązków sprawozdawczych i księgowości w organizacjach pozarządowych". W spotkaniu, prowadzonym przez Marcina Babiucha z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych we Wrocławiu, wzięło udział aż 38 osób! Rozmawiano m.in. o obowiązkach stowarzyszeń i fundacji wobec Urzędu Skarbowego, ZUS-u oraz Krajowego Rejestru Sądowego, a także procedurze uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego (uprawniającego do otrzymywania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych).

(źródło: archiwum Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze")

Szkolenia na piątkę, ważne tematy, informacje bardzo przydatne w pracy organizacji - tak uczestnicy podsumowali listopadowe szkolenia w Uboczu i Lubaniu, wyrażając zarazem zainteresowanie udziałem w kolejnych, cyklicznych spotkań szkoleniowych w regionie.

Trzy szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu lubańskiego i lwóweckiego zrealizowane zostały przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Szkolenia zostały zorganizowane w ramach projektu "Dolnośląska Sieć Doradztwa Pozarządowego", realizowanego w partnerstwie Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych oraz Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa
Dolnośląskiego.

Informacje na temat bieżącej oferty DPKD w Lubaniu dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia "Pogranicze" pod adresem www.pogranicze-csb.home.pl.

red, na podst. materiałów PWST POGRANICZE

Tagi: · zielarze

Linki: · Pomagają działać · www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław