ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Forum w zaśnieżonych Jakuszycach

Napisany: 2011-12-07

Forum w zaśnieżonych Jakuszycach

Kolejne obrady Forum Izerskiego odbyły się w ciepłej atmosferze prawdziwej zimy. Jakuszyce zasypane śniegiem, a Bombaj zasypany dobrymi pomysłami

Gościnna Gospoda Graniczna BOMBAJ - miejsce grudniowych obrad Forum Izerskiego

Na zakończenie listopadowego spotkania w ramach Forum Izerskiego w Jizerce umówiliśmy się na kolejne spotkanie w jakuszyckiej Gospodzie Granicznej BOMBAJ na 7 grudnia. O godzinie 11 pojawili się uczestnicy Forum sprzed miesiąca oraz nowi, również przedstawiciele samorządów, organizacji społecznych i komercyjnych. Dzięki temu można było poruszyć nowe tematy i zaprezentować kolejne pomysły na współpracę i rozwój Jizerskych hor / Gór Izerskich.

Zbigniew Mądzelewski odpowiedzialny w Towarzystwie Izerskim za koordynację projektu "Forum Izerskiego. Polsko-Czeska współpraca Międzysektorowa. Praktyczny wymiar Partnerstwa"

Wypełniając pierwsze punkty programu Stanisław Kornafel, Marzena Czarnecka, Zbyszek Mądzelewski oraz Wiesław Krzewina podsumowali poprzednie obrady Forum Izerskiego. Następnie odrobiliśmy zaległości z zeszłego miesiąca - przedyskutowaliśmy ogólny zarys pomysłu na markę Jizerské hory / Góry Izerskie oraz opracowanie strategii promocyjnej mezoregionu.

Wiesław Krzewina - nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów przedstawił wyniki analizy SWOT dla Gór Izerskich przeprowadzonej 9 listopada br.

Większość uczestników zgodziła się ze mną, iż konieczność ustanowienia wspólnego "święta" Gór Izerskich, wyłonienie w konkursie maskotki izerskiej oraz stworzenie wspólnego znaku marki będą doskonałym startem długofalowej kampanii promocyjnej.
Zgromadzeni z akceptacją odnieśli się do pomysłu znaku graficznego opartego o złożenie słów Jizerské i Izerskie w jeden, trójbarwny logotyp (zobacz: www.jizerskie.eu) Opatrzony dodatkowo elementem graficznym odwołującym się do sylwetki szczytów izerskich powinien w najlepszy sposób oddać charakter naszych gór.

W toku dalszych prezentacji mowa była o planach wydania nowej mapy Gór Izerskich przez jeleniogórski PLAN, trasie rowerowej Wolimierz - Jindřichovice p. Smrkem (Rower po kolei), a Roman Karpaš zaprezentował wydane przez swe wydawnictwo nowe pozycje książkowe.

Roman Karpaš zaprezentował nową pozycję wydawniczą pt."JIZERSKÉ HORY na starých diapozitivech"

Ważnym tematem wewnątrzorganizacyjnym była kwestia współpracy przy pomocy narzędzi on-line uruchomionych w ForumIzerskie.org , które wkrótce stanie się ważną platformą do codziennej pracy. Michał Ociepka zademonstrował grupy dyskusyjne wewnątrz forum oraz objaśnił zasady komunikacji między uczestnikami Forum.
Padło także kilka ważnych zdań na temat grup roboczych, a także o sposobach na pozyskiwanie funduszy na ich działalność.

Grudniowe obrady Forum Izerskiego dobitnie udowodniły, że Forum Izerskie jest potrzebne i przy dobrej organizacji oraz woli uczestników stanie się ważnym animatorem działalności na rzecz Gór Izerskich.

Arkadiusz Lipin

Tagi: · koleje

Linki: · Praktyczny wymiar partnerstwa · www.forumizerskie.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław