ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Na jesiennym szlaku

Napisany: 2011-11-22

Na jesiennym szlaku

Słoneczny listopad to rekompensata za chłodne i deszczowe lato oraz zachęta do wędrowania i rozkoszowania wzroku jesienną paletą barw

"Świeradowskie Orły" przed szkołą w Świeradowie-Zdrój(fot. Teresa Fierkowicz)

Dwudniowy VI Rajd Andrzejkowy, zorganizowany przez SKKT PTTK "Świeradowskie Orły", był zaproszeniem do jesiennego wędrowania po Górach Izerskich, w którym wzięło udział 22 młodych turystów. Piechurzy wyruszyli 18 listopada z placu przed szkołą. Czekał ich trzygodzinny spacer szlakiem czerwonym na Stóg Izerski, przeplatany przerwami na podziwianie panoramy Pogórza Izerskiego i Świeradowa-Zdroju. Większość uczestników pierwszy raz widziało je w oświetleniu nocnym. Ale to tylko rozgrzewka kolejnych atrakcji rajdowych.

W schronisku "Na Stogu Izerskim" wieczorem tradycyjnie odbyła się dyskoteka andrzejkowa. W towarzyszącym jej konkursie wiedzy turystyczno-krajoznawczej liderami zostali: I miejsce Izabela Figa i Karolina Kuchciak. II miejsce zajęli Patryk Olkowski i Igor Kolejewski, zaś III lokatę trio: Katarzyna Salawa, Kacper Żabski i Aleksander Sergiejczuk. Na dobranoc Maria Salawa czytała "Wybrane legendy o karkonoskim Duchu Gór" autorstwa Ivo Łoborewicza.

"Orły" wieczorem na szlaku (fot. Teresa Fierkowicz)

Kolejnego dnia "Orły" podziwiały niepowtarzalny wschód słońca, a po śniadaniu wyruszyły nowo wytyczonym przebiegiem GSS im. dr M. Orłowicza na Polanę Izerską i dalej szlakiem niebieskim do Świeradowa-Zdroju, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Serdecznie dziękuję panu Januszowi Fidze za pełnienie funkcji opiekuna, Marii Salawie za przygotowanie i zorganizowanie konkursu wiedzy, Grażynie i Piotrowi Bilewiczom za gościnne i ciepłe przyjęcie w schronisku "Na Stogu Izerskim", do którego ponownie zawitamy podczas Rajdu Śladami Walończyków.

Panorama Pogórza Izerskiego ze Stogu Izerskiego (fot. Teresa Fierkowicz)

Już dzisiaj zapraszam do udziału w IV Mikołajkowej Imprezie na Orientację, która odbędzie się 2-3 grudnia 2011 r. w Świeradowie-Zdroju. Zapisy dwuosobowych zespołów do etapu nocnego i dwóch etapów dziennych w sali nr 12 do 29 listopada 2011 r.
A na zakończenie serdecznie zapraszam do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdobywanie punktów do Całorocznego Szkolnego Konkursu PUCHAR ZŁOTEGO FLINSA.

Teresa Fierkowicz

Tagi: · Świeradów-Zdrój · rajdy górskie · szlaki turystyczne

Linki: · Tropami Mikołaja · www.stogizerski.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław