ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Izerska Gala Wolontariatu 2011

Napisany: 2011-12-15

Izerska Gala Wolontariatu 2011

W pięknej jak zawsze i chłodnej tego dnia Hali Spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie -Zdroju, odbyła się uroczystość podsumowująca izerski Rok Wolontariatu

Wolontariuszki pomagające osobom starszym w Szklarskiej-Poręby (fot. A. Woźniak)

Towarzystwo Izerskie, koordynujące projekt "Forum Izerskiego. Polsko-Czeska współpraca Międzysektorowa. Praktyczny wymiar Partnerstwa", postanowiło podziękować wszystkim wolontariuszom pracującym w Górach Izerskich i na Pogórzu Izerskim w mijającym 2011 roku.

Podczas uroczystej Izerskiej Gali Wolontariatu 11 grudnia 2011 roku wyróżniono kilkadziesiąt osób. Prezes Towarzystwa Izerskiego Stanisław Kornafel wręczył im pamiątkowe dyplomy i mikołajkowe podarki. Wielu wolontariuszy niestety nie mogło przyjąć podziękowań osobiście ponieważ niedziele mają zazwyczaj zajęte wolontariacką pracą.

Niedzielne przedpołudnie w Hali Spacerowej mimo chłodu oferowało ciepłą atmosferę

Wolontariat, czyli dawanie siebie innym bez oglądania się na apanaże, w 2011 roku został uhonorowany Europejskim Rokiem Wolontariatu. Wolontariat jest szczególnie cenioną formą aktywności społecznej nie ze względny na to, że jest to praca "darmowa". Wolontariat jest miarą naszego człowieczeństwa, naszej dobroci i gotowości do pomagania sobie nawzajem bezinteresownie, w miarę możliwości i chęci. Wolontariusz kojarzy nam się często z kwestorem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lub na ratunek starych cmentarzy. Ale to tylko jedno z oblicz wolontariatu. Pracować na rzecz innych można na nieskończoną ilość sposobów. Również w Górach Izerskich i ich Pogórzu.

Podziękowaniem wolontariuszom ze strony gospodarzy - Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa - był smaczny poczęstunek

Towarzystwo Izerskie jesienią organizowało szkolenia dla wolontariuszy propagujące ideę wolontariatu. Dostarczyły uczestnikom wiedzy prawnej o wolontariacie, a także zwiększyły ich kompetencję i przygotowanie do podpisywania profesjonalnych umów o pracę wolontariacką.

Gdy w przyszłym roku kolejna Gala zostanie zorganizowana po czeskiej stronie Gór Izerskich, z pewnością wolontariuszy przybędzie niemniej niż do Świeradowa, a w świat pójdzie czytelny sygnał, że Góry Izerskie doceniają wolontariuszy.

al

Tagi: · Świeradów-Zdrój

Linki: · Jak dobrze pracować za darmo i świadomie · www.forumizerskie.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław