ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » BIEG TYSIĄCLECIA razem z Salomon Nordic Sunday!

Napisany: 2012-01-10

BIEG TYSIĄCLECIA razem z Salomon Nordic Sunday!

Kolejny znany bieg narciarski w Polsce przystępuje do zawodów Salomon Nordic Sunday. Tym razem do punktacji największego i pierwszego cyklu dla narciarzy - amatorów będzie zaliczany Bieg Tysiąclecia w Jakuszycach

Podczas pierwszego biegu Salomon Nordic Sunday w tym sezonie, wystartowało aż 231 osób (fot. Stacja Jakuszyce)

Od wielu lat Bieg Tysiąclecia to jedna z pierwszych imprez biegowych w noworocznym kalendarzu, w tym roku 15 stycznia (niedziela), organizowana niezmiennie przez Stowarzyszenie "Bieg Piastów". W 2012 roku organizatorzy łączą swoje siły ze Stacją Jakuszyce i po raz pierwszy organizują Bieg Tysiąclecia wspólnie, w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday.
- Liczymy, że dzięki takiej fuzji kolejny rekord frekwencji w naszej imprezie to tylko kwestia czasu - mówią organizatorzy cyklu SNS.
Przypomnijmy, że rekord startujących padł 18 grudnia 2011 roku, podczas pierwszego biegu trzeciego sezonu SNS-a. Tego dnia w Jakuszycach bieg ukończyło 231 osób. Od tego czasu na liście zgłoszonych przybyło kilkadziesiąt osób.

Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że w niedzielę 15 stycznia w Jakuszycach pojawią się polscy mistrzowie wioślarstwa. Na start w SNS-ie po wielomiesięcznej przerwie znów ochotę ma nasza medalowa czwórka: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski.
- Takie deklaracje składali już w grudniu - tłumaczą organizatorzy cyklu SNS.

Czy podczas BIEGU TYSIĄCLECIA rekord frekwencji zostanie pobity? (fot. Stacja Jakuszyce)

Tradycyjnie biegacze będą rywalizowali stylem klasycznym i dowolnym. Na dwóch dystansach: MINI (ok. 10 km) i MEGA (ok. 20 km). Trasa zapowiada się interesująco. Początek dość długo po górę (Górny Dukt Końskiej Jamy i trasa Ambonkowa), potem nieco płaskiego terenu i długi finisz (ok. 3 km) - ciągle w dół, popularnym Dolnym Duktem Końskiej Jamy. Szczegóły trasy można poznać na Salomon Nordic Sunday.

W nadchodzący weekend będzie sporo nowości. Do Biegu Tysiąclecia można zapisać się na dwa sposoby. Jeżeli chcemy być klasyfikowani w klas. generalnej Salomon Nordic Sunday i brać udział w tradycyjnym losowaniu cennych nagród (narty, pulsometr itp.), musimy wpłacić 40 zł opłaty startowej w biurze SNS. W przypadku debiutantów w cyklu - dodatkowo wnieść jednorazową opłatę za numer startowy - 15 zł. Pozostali uczestnicy, którzy nie chcą startować w ramach cyklu SNS, powinni wnieść opłatę 15 zł w biurze Stowarzyszenia "Biegu Piastów".

Nowa jest także lokalizacji biura zawodów i szatni. Biuro mieścić się będzie w tym samym budynku co Stacja Jakuszyce, ale na pierwszym piętrze (wejście po schodach, za drzwiami w lewo). Tam też znajdują się szatnie. Do dyspozycji zawodników będą cztery przebieralnie o numerach od 10 do 13. Dziesiątka to szatnia damska, pozostałe męskie. Oprócz bufetu na mecie, będzie także drugi zlokalizowany na trasie.

Kolejna nowość - organizatorzy wsłuchując się w opinie zawodników postanowili rozstawić biegaczy na starcie. Pierwsze piętnastki open z dystansów Mini i Mega stylem klasycznym, a także pierwsze dziesiątki z obu dystansów stylem dowolnym, wystartują z tzw. sektora F1.
- To sektor dla popularnych ścigaczy, a jego nazwa pochodzi od zwrotu Formuła 1 - uśmiecha się Beata Lepka, organizator SNS-a ze Stacji Jakuszyce. - Zawodnicy z sektorów F1 wyruszą dwie minuty przed resztą stawki. I jeszcze jedna uwaga odnośnie ustawienia na starcie. Biegaczy, którzy nie opłacą startowego w wysokości 40 zł, tylko niższe, ustawiamy na samym końcu pola startowego.

O rozstawieniu decydują wyniki pierwszego w tym sezonie biegu w ramach SNS - z 18 grudnia 2011 roku. W kolejnych startach będą decydowały wyniki dwóch poprzednich biegów.

Na najlepszych biegaczy w cyklu SNS czekają cenne nagrody (fot. Stacja Jakuszyce)

W ramach Biegu Tysiąclecia odbędzie się także Bieg Lekarzy.
- Prosimy zawodników w nim startujących o wpisywanie przy zgłoszeniu w rubryce "klub" zwrot "bieg lekarzy" - informuje Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce.

Program weekendu

Sobota, 14 stycznia 2012 r.

900-1700 zapisy w biurze zawodów.

Niedziela, 15 stycznia 2012 r.

800-1000 - zapisy w biurze zawodów, pobranie chipów
1100 - zawodników biegnących stylem klasycznym
1115 - start zawodników biegnących stylem dowolnym
1100-1400 - imprezy towarzyszące
1400 zamknięcie trasy zawodów na wszystkich dystansach i rozpoczęcie dekoracji zawodników.

- Apelujemy do wszystkich naszych zawodników o dokonywanie opłat przez Internet, by nie tworzyć niepotrzebnych kolejek w biurze zawodów w niedzielę. Prosimy także o jak najszybsze odbieranie chipów startowych. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Biuro zawodów w niedzielę czynne jest tylko do godz. 10 - przypomina Beata Lepka.

Bieg Tysiąclecia to drugie ściganie w trzecim sezonie Salomon Nordic Sunday, w którym będzie w sumie siedem biegów. Aby znaleźć się w końcowej klasyfikacji generalnej należy zaliczyć, co najmniej pięć z nich. Na najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają cenne nagrody. Dokładne informacje o zawodach Salomon Nordic Sunday - m.in. o kategoriach wiekowych, terminach, zapisach i regulaminie - na stronie internetowej cyklu.

Tagi: · Bieg Piastów · biegówki · narty biegowe

Linki: · Rekord frekwencji - ponad 200 osób na starcie! · Biegaj na nartach · Puchar Świata dla amatorów · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław