ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Rekord frekwencji - ponad 200 osób na starcie!

Napisany: 2011-12-21

Rekord frekwencji - ponad 200 osób na starcie!

Pierwszy bieg cyklu Salomon Nordic Sunday ukończyło aż 231 osób. Mocny wiatr i śnieg nie przeszkodził zawodnikom w walce o pierwsze medale i dyplomy w sezonie

(fot. Stacja Jakuszyce)

Nowy rekord frekwencji w cyklu SNS, na zawodach rozpoczynających trzeci sezon, dobrze wróży. Cieszy także, że pojawia się coraz więcej pań - w niedzielę na trasę wybiegło aż 43 zawodniczki.

Emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom na każdym dystansie. Najbardziej zacięta walka odbyła się na dystansie MEGA (ok. 16 km) stylem dowolnym. Czech Lukaš Jansky i Polak Robert Faron wbiegli na metę w tym samym czasie. Ostatecznie sędziowie zadecydowali, że minimalnie lepszy był zawodnik z kraju naszych południowych sąsiadów. Co ciekawe w pierwszej dwudziestce tego biegu było aż 15 Czechów, 4 Polaków i 1 Niemiec.

(fot. Stacja Jakuszyce)

W rywalizacji klasykiem na dłuższym dystansie także najlepszy był Czech. Tym razem ocierający się o kadrę narodową swojego kraju Radek Sretr (zaledwie tydzień temu był trzeci w Slavic Cup), który o ponad 3 minuty wyprzedził Andrzeja Honczara z Białegostoku.
Zaciętą batalię o trzecie miejsce stoczyli jeleniogórzanie Jakub Mroziński i Tomasz Kałużny. Obaj w drugim sezonie SNS-a walczyli o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W niedzielę Mroziński wybiegał trzecie miejsce, o niespełna dwie sekundy wyprzedzając Kałużnego.
- Trasa była ciekawa - komentował na mecie Jakub Mroziński. - Warunki do biegania były dość trudne, bo padający śnieg i silny wiatr powodowały, że tory były dość szybko zawiewane. Moja forma nie jest jeszcze najwyższa.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Wśród pań na MEGA CT najlepsza była Kornelia Marek, która powoli wraca do dużego ścigania. Po przymusowej przerwie spowodowanej karą, pojawi się na trasach pucharowych pod koniec marca 2012 roku. A obecnie zamierza ścigać się w SNS-ie.

Na krótszym dystansie - MINI (ok. 8 km) w stylu klasycznym triumfował junior Piotr Skowron z Jeleniej Góry. To jedyny dystans, na którym Polak w kategorii open wygrał z Czechem. Drugi był Jiří Suchy z Pragi. - Najważniejsza jest wygrana, choć wiem, że stać mnie na szybsze bieganie - ocenił po zawodach Piotr Skowron.
- Najbardziej cieszy mnie jednak, że wreszcie udało się pościgać na śniegu. Już dawno nie było takiej zimy, żeby dopiero 6 grudnia można było pobiegać w Jakuszycach, a pierwsze zawody odbyły się tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Dystans MINI stylem dowolnym to podwójna wygrana Czechów. Pierwszy był Jan Kolaja, a drugi Tomas Malik. Trzecie miejsce zajął najlepszy z Polaków - Zbigniew Galik ze Szklarskiej Poręby.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasze zawody są tak popularne - mówiła po zakończeniu niedzielnego ścigania organizator Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce. - Pobiliśmy poprzedni rekord frekwencji i to już w pierwszym starcie w sezonie.

Przypomnijmy, że na otwarcie poprzedniego sezonu SNS-a wystartowało zaledwie 120 osób. W tą niedzielę aż 111 osób więcej!
- Apelujemy tylko do wszystkich naszych kochanych zawodników i przypominamy, że w dniu startu biuro zawodów jest czynne tylko do godz. 1000. Jeżeli mogą niech po chipy zgłaszają się jak najszybciej - zaznacza B. Lepka.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Sami zawodnicy apelują zaś do turystów, którzy w czasie niedzielnego ścigania pojawiają się w Jakuszycach. W ostatnią niedzielę wielu z nich zabiegało drogę startującym, nie potrafili też zrozumieć, że nie powinno się biegać "pod prąd", czyli lewym torem lub tego, że powinno się ustąpić miejsca podbiegającym.

Kolejny bieg trzeciego sezonu Salomon Nordic Sunday już 15 stycznia 2012 roku, oczywiście w Jakuszycach. Będzie to "Bieg Tysiąclecia", współorganizowany ze Stowarzyszeniem "Bieg Piastów". Zapisy i szczegóły na stronie internetowej sns-nartybiegowe.pl. Tam także dokładne wyniki pierwszego biegu.

Tomasz Hucał

Tagi: · biegówki · narty biegowe · trasy narciarskie

Linki: · SNS - finałowa odsłona · Amatorzy VI edycji SNS · Ósma nordic-niedziela · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Grecji wczasy w Egipcie sprzątanie Wrocław