ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » SNS - finałowa odsłona

Napisany: 2011-03-21

SNS - finałowa odsłona

Ostatnia edycja Salomon Nordic Sunday na Polanie Jakuszyckiej oficjalnie zakończyła sezon biegowy

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. To stare polskie porzekadło sprawdziło się i tym razem. Organizator, Stacja Jakuszyce, zaplanował wyjątkowo krótką trasę biegu – jedynie 2400 m. To zmobilizowało zawodników do dania z siebie (wzorem Złotej Justyny) 110% mocy. Startowali z bramki co 20 sekund. Pogoda była lepsza od tej, którą Matka Natura zafundowała nam w zeszłym roku. Nie padało, a temperatura była minusowa.

Zgodnie z tradycją jako pierwsi wystartowali zawodnicy stylem klasycznym. Za to wyjątkowo pora zmagań przypadła na 1030. W sumie na starcie stanęło stu dwudziestu biegaczy. Nikt się nie oszczędzał. Na tak krótkim odcinku trzeba było pędzić ile sił w nogach i rękach. Trasa prosta i dynamiczna, więc zawodnicy szybko uporali się z dystansem. Wszyscy ukończyli bieg.

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

O godzinie 1400 rozpoczęła się dekoracja zwycięzców w restauracji Biathlon w Jakuszycach. Nagrody wręczał osobiście pan Ryszard Broniewicz – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Marki Salomon. Dzielnie wspierały go dwie wielkiej urody panie: Paulina Maciuszek i Martyna Galewicz – zawodniczki klubu LKS Poroniec Poronin startujące w Mistrzostwach Europy i Świata.

Na pudle stanęli zawodnicy ostatniej, dziewiątej edycji SNS. Rozlosowano też nagrody, w tym pulsometr Suunto i narty biegowe marki Salomon. Następnie pan Broniewicz przekazał kilka informacji technicznych dotyczących przyszłego sezonu zimowego i startów w Salomon Nordic Sunday (m.in. o łączeniu kategorii). Namawiał też gorąco wszystkich zawodników by zachęcali członków swych rodzin i znajomych do biegania. Oczywiście również w zawodach SNS.

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

Na deser dekoracja zawodników w klasyfikacji generalnej. Wart podkreślenia jest fakt, że średnio w Salomon Nordic Sunday startowało 130 biegaczy. W czasie ceremonii powędrowało do zwycięzców aż 60 pucharów. Ponadto nagrody pieniężne, medale i duże zniżki na produkty Salomona, dostępne w Stacji Jakuszyce przy Polanie Jakuszyckiej sprawiły radość sporej grupie osób.

Cała impreza odbywała się przy akompaniamencie bębniarskiej grupy Tiriba, która stworzyła muzyczną oprawę imprezy. Dla wszystkich zawodników organizator przewidział posiłek i napój nie-dla-kierowców.

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

Sezon zimowy można więc uznać za zakończony. Śnieg w Jakuszycach leży jednak nadal i pewnie poleży jeszcze do maja. Jeśli więc ktoś z Was, drodzy czytelnicy, złapał tak zwaną zajawkę na bieganie – nie czekajcie na przyszły sezon – korzystajcie z dobrodziejstw Gór Izerskich i biegajcie ile wlezie. Stacja Jakuszyce zaprasza!!!

Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv

Wyniki (pierwsze miejsca kobiety i mężczyźni)

MINI CT
Jindriskova Alena
Mieszała Jakub

MINI FT
Badacz Joanna
Zawół Mateusz

MEGA CT
Olcoń Edyta
Mroziński Jakub

MEGA FT
Golasińska Jolanta
Faron Robert

Tagi: · biegówki · narty biegowe

Linki: · Ósma nordic-niedziela · Siódmy SNS · Narciarstwo w Jakuszycach · stacjajakuszyce.pl · www.sns-nartybiegowe.pl · www.szklarnia.tv

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław