ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Ósma nordic-niedziela

Napisany: 2011-02-28

Ósma nordic-niedziela

Prawie 170 zawodników wystartowało w minioną niedzielę w Salomon Nordic Sunday. To już ósma, przedostatnia impreza z całego, 9-etapowego cyklu zawodów w narciarstwie biegowym dla amatorów

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

Organizator tym razem był miłosierny – zaplanował trasę w taki sposób, by nie była forsowna. A to dlatego, że już za tydzień Bieg Piastów i wielu uczestników Salomon Nordic Sunday szykuje się do startu w tej rywalizacji. Innym powodem był udział kilkoro SNS-owych biegaczy w PRE WORLD UPHILL TROPHY – ostatecznym teście organizacyjnym w podbiegu na Szrenicę przed Pucharem Świata w Biegach Narciarskich 2012. Tak, tak, na Szrenicę, która ma więcej wspólnego ze zjazdem alpejskim niż biegami narciarskimi.

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

Pogoda 27 lutego była doskonała. Tylko chłodny wiatr przypominał, że to nadal luty i do wiosny jeszcze daleko. Pierwsi, jak w każdej edycji, wystartowali o 1100 "klasycy", a 15 minut później "łyżwiarze". Podbieg pod Samolot – długi odcinek o stałym nachyleniu – w perspektywie podbiegu na Szrenicę wyglądał jak dziecięca igraszka ale wcale nie był łatwy. Za to później tylko zjazdy i zjazdy aż do samej Polany Jakuszyckiej.
Ponieważ punkty zdobyte w tej edycji Salomon Nordic Sunday zaliczane były do ogólnej punktacji Mistrzostw Polski – do Jakuszyc przybyło kilku "wyjadaczy".

Salomon Nordic Sunday to wprawdzie zawody dla amatorów, jednak rywalizacja na finiszu cyklu jest coraz ostrzejsza, a o wypadek przecież nie trudno. Wszyscy zawodnicy na szczęście ukończyli bieg cali i zdrowi. GOPR, zabezpieczający całe zawody, nie miał nic do roboty, co z kolei cieszy organizatora, Stację Jakuszyce.

(fot. Stacja Jakuszyce - organizator zawodów SNS)

W trakcie zmagań narciarzy, niedaleko mety, zaparkował swój wóz transmisyjny TVN24. W bezpośredniej relacji, dziennikarze pokazali jak można czerpać przyjemność z aktywnego wypoczynku biegów narciarskich.

Najlepiej się o tym przekonać w dniach 4-6 marca, kiedy rozgrywany będzie BIEG PIASTÓW oraz podczas ostatniej już edycji SNS – 20 marca. Czy to w roli zawodników czy to jako kibice – zawody dla wszystkich są rewelacyjne, a na miejscu herbata i zawsze świetna atmosfera!

Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv

Wyniki (pierwsze miejsca kobiety i mężczyźni)

Mini CT
Kracmarova Lenka
Mieszała Jakub

Mini FT
Mrackowa Jana
Dziadkowiec – Michoń Mariusz

Mega CT
Olcoń Edyta
Mroziński Jakub

Mega FT
Kloza Dorota
Faron Robert

Tagi: · biegówki · narty biegowe · Bieg Piastów

Linki: · Siódmy SNS · Amatorzy VI edycji SNS · Z Jakuszyc w Góry Suche · stacjajakuszyce.pl · www.sns-nartybiegowe.pl · www.szklarnia.tv

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław