ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Siódmy SNS

Napisany: 2011-02-21

Siódmy SNS

VII edycję zawodów Salomon Nordic Sunday rozegrano w cudownych warunkach pogodowych, a imprezę relacjonowała TV Orange Sport

(fot. Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv)

KTOŚ, TAM w końcu usłyszał nasze błagania, narzekania, westchnienia i chrząknięcia. Ulitował się nad nami i nie dość, że sypnął śniegiem, to rozgonił chmury. VII edycję zawodów Salomon Nordic Sunday rozegrano w cudownych warunkach pogodowych. No może jednak ten KTOŚ zapomniał zamknąć lodówkę, bo temperatura wahała się między -7 a -9 °C.

Kolejna edycja zawodów dla amatorów w narciarstwie biegowym Salomon Nordic Sunday – nietuzinkowa. Tym razem Polana Jakuszycka opanowana została przez młodzież biorącą udział w zawodach biathlonowych "Celuj w Igrzyska". Z tej racji, że młodzież biegała z bronią, nasi zawodnicy z SNS omijali Polanę szerokim łukiem. Czyli trasą dla Mini 12,5 km z przewyższeniem 229 m.Oczywiście Mega to Mini ×2. O 11 wystartował "klasyk", a 15 minut później "łyżwa". Uczestnicy znów pobili rekord frekwencji – 199 osób na starcie! Ten stan zgadzał się na mecie 3 godziny później.

(fot. Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv)

Na "pudle" bez większych zmian. Potwierdzają swoją formę faworyci i skrzętnie zbierają punkty klasyfikacji generalnej. Pozostali też się zmagają z czasem i wciąż go poprawiają. Jest również spora grupa zapaleńców bez świetnej techniki i kondycji, a co za tym idzie bez wyników ale kochająca narty biegowe najbardziej na świecie.

Zawody odwiedził burmistrz Szklarskiej Poręby – Grzegorz Sokoliński. Po dekoracji zwycięzców wręczył dwóm szczęśliwcom, którzy wzięli udział w losowaniu, nagrody specjalne, przewidziane w każdej edycji zawodów: pulsometr SUUNTO i narty SALOMON. Ale to nie wszystko. Burmistrz gorąco zachęcał uczestników Salomon Nordic Sunday do wzięcia udziału w PRE WORLD UPHILL TROPHY. W skrócie chodzi o podbieg na Szrenicę i zjazd. Będzie to ostateczny sprawdzian organizacyjny przed Pucharem Świata. Wszyscy chętni mogą wystartować 26 lutego 2011 r.

(fot. Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv)

Zawody Salomon Nordic Sunday stały się na tyle znaną imprezą, że podczas minionej, VII edycji zawitała do nas TV Orange Sport relacjonowała na żywo w pięciu "wejściach" na antenę. Zawodnicy i organizatorzy entuzjastycznie zachęcali widzów do biegania na nartach.

Spotykamy się ponownie 27 lutego 2011 r. na Polanie Jakuszyckiej podczas przedostatniej już edycji zawodów SNS.

Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv

Wyniki (pierwsze miejsca kobiety i mężczyźni)


MINI CT
1. Indřišková Alena
1. Kopecki Krzysztof

MINI FT
1. Kazikova Sandra
1. Galik Zbigniew

MEGA CT
1. Olcoń EDYTA
1. Kałużny Tomasz

MEGA FT
1. Witek Katarzyna
1. Pavel Petr

Tagi: · biegówki · narty biegowe · trasy narciarskie

Linki: · Ósma nordic-niedziela · Z Jakuszyc w Góry Suche · Z Biegiem Piastów · stacjajakuszyce.pl · www.sns-nartybiegowe.pl · www.szklarnia.tv

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław