ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Amatorzy VI edycji SNS

Napisany: 2011-02-14

Amatorzy VI edycji SNS

Cały śnieg w Dusznikach-Zdroju stopniał w ciągu kilku ostatnich dni. Po trawie jeździć się nie nie da, a nawet nie wolno. Zawody Salomon Nordic Sunday zostały więc "na starych śmieciach" – na śnieżnej Polanie Jakuszyckiej

Już na starcie padł pierwszy rekord: 162 zawodników to najliczniejsza grupa w SNS (fot.Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv)

Swoje chwalimy, bo swoje znamy

Jednak w niedzielę 13 lutego nie było tęczowo. Temperatura -5° Celsjusza i mocny wiatr skutecznie zasłonił chmurami słoneczko. Na szczęście zawodnicy, pełni wigoru, rzucili się do walki. A było się o co bić. Jedni kolekcjonują medale SNS i punkty w klasyfikacji generalnej, inni zbierają punkty do Mistrzostw Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN, a wszyscy razem liczą na nagrody w losowaniu, w tym na pulsometr Suunto i narty Salomona. Dwa dystanse, 10 i 20 km oraz dwa style: klasyczny CT i dowolny FT – zawodnicy prezentują pełen wachlarz umiejętności i doświadczenia. To jest właśnie najpiękniejsze w konkurencjach dla amatorów – wystartować może każdy!

Pociąg do nart (fot.Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv)

Pod prąd


Ku zaskoczeniu startujących organizator SNS zmienił kierunek biegu. Większości to nie przeszkodziło, ale jeden fotograf ustawił się plecami do startu. Na trasie nie brakowało przygód. Ktoś złamał kijek, inny niefortunnie wyprzedzał, jeden pechowiec zniszczył sobie wiązanie w narcie. Przebiegł 6 km z nartami pod pachą i przekroczył linię mety! To się nazywa determinacja!

W niedzielnej edycji Salomon Nordic Sunday padł rekord – udział w rywalizacji wzięły 163 osoby. Mimo to wciąż startuje za mało pań, a na podium często nie mamy pełnej obsady... Zachęcamy więc do startów!
Zawody zakończyło losowanie nagród. Główną, narty Salomon, wygrał uczestnik, który takie właśnie narty stracił w pożarze własnego garażu. Przypadek?

Biegać można również Z nartami (fot.Bartek Wójcikiewicz, Szklarnia.tv)

Gorąco zapraszam zawodników i kibiców na Salomon Nordic Sunday za tydzień, 20 lutego na Polanę Jakuszycką. Na pewno znów będzie emocjonująco, ciekawie i … sportowo!

Organizator Salomon Nordic Sunday: www.stacjajakuszyce.pl

Bartek Wójcikiewicz (Szklarnia.tv)

Wyniki


MINI CT
1. Kracmarova Lenka
1. Skowron Piotr

MINI FT
1. Jedziniak Ewelina
1. Gracz Bogusław

MEGA CT
1. Szmel Ewa
1. Mroziński Jakub

MEGA FT
1. Golasińska Joanna
1. Jansky Lukas

Tagi: · biegówki · narty biegowe

Linki: · Ósma nordic-niedziela · Na biegówki! · Narciarstwo w Jakuszycach · stacjajakuszyce.pl · www.sns-nartybiegowe.pl · www.szklarnia.tv

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław