ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Zobacz DOMY PANA

Napisany: 2012-01-20

Zobacz DOMY PANA

Filmowe spojrzenie na zapomnianą historię i przywrócenie jej właściwego miejsca protestanckich kościołów na Dolnym Śląsku

Domy Pana to film opowiadający o kościołach protestanckich na Dolnym Śląsku. O miejscach, które często już tylko cienka krawędź dzieli od całkowitej ruiny. Obraz opowiada jednak nie tylko o historii, ale też o współczesnej kondycji ewangelików na tym terenie. Powolny rytm , długie ujęcia, spojrzenie z wielu stron na ten sam problem, oddanie głosu świadkom historii - to wszystko sprawia, że Domy Pana to wzruszająca opowieść o kawałku tożsamości nas wszystkich. Obraz, który poruszy i sprawia, że to, co wciąż wielu wydawało się obcym kawałkiem na ich ziemi staje się oswojone.

Berlińska reżyserka Ute Badura otoczona polsko-niemieckim zespołem ponad rok spędziła na szukaniu miejsc, o których traktuje film. Przez ten czas zwiedziła niemal każdy zakątek Dolnego Śląska i w wielu z nich odnalazła ślady kultury protestanckiej.
Między innymi w Kromnowie w gminie Stara Kamienica. Film zaczyna się właśnie od scen, które rozgrywają się w tej niewielkiej miejscowości. Kiedy kręcona była ta scena kromnowski dom modlitwy był jeszcze częściowo ruiną. Będzie to więc świetna okazja do konfrontacji tego, w jakim stanie jeszcze nie tak dawno była ta świątynia z tym, jak wygląda teraz.

Domy Pana, reż. Ute Badura. czas trwania 1,15 h.

Projekcja odbędzie się 4 lutego (sobota) o godz. 16:30 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wstęp darmowy.

Serdecznie zapraszamy

Violetta Pietrzak, Artystyczna Galeria Izerska

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów safari Kenia montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław