ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Plac budowy w Jakuszycach

Napisany: 2012-01-30

Plac budowy w Jakuszycach

KOMUNIKAT dotyczący tras narciarskich i parkingów oraz utrudnień związanych z przygotowaniami do Pucharu Świata w Jakuszycach

W związku z przygotowaniami do zawodów Pucharu Świata w Biegach Narciarskich Szklarska Poręba-Jakuszyce 2012, od dnia 3 do 25 lutego powstaną utrudnienia dla korzystających z tras narciarskich i Ośrodka Narciarstwa Biegowego BIEGU PIASTÓW. Teren Polany Jakuszyckiej zostanie ogrodzony i zamieni się w plac budowy. Zostaną zbudowane trybuny i infrastruktura dla obsługi zawodów. Dojście do biura zawodów będzie możliwe jedynie przez przejście kolejowe znajdujące się przy budynku biura Stowarzyszenia BIEG PIASTÓW.

W tym samym czasie zostanie zamknięty parking znajdujący się na przeciw Hotelu Biathlon - Ośrodka Szkolenia I Przygotowań Olimpijskich. Stanie się miejscem budowy wioski zawodniczej i infrastruktury dla zawodników oraz mediów. Zostanie tam ustawionych kilkadziesiąt kontenerów na szatnie i pomieszczenia smarowani nart dla ekip narodowych. Powstaną parkingi dla samochodów obsługujących wioskę zawodniczą i media.

W okresie 3-25 lutego trasa narciarska FIS będzie wyłączona z ruchu
(Źródło: Stow. BIEG PIASTÓW)

Pozostałe narciarskie trasy turystyczne Stowarzyszenie BIEG PIASTÓW będzie przygotowywać tak jak dotychczas. Dojazd i dojście do tych tras będzie możliwe z Polany Maliszewskiego oraz od przejazdu kolejowego rozpoczynającego trasę spacerową w kierunku Orla.

Auta prywatne będzie można parkować na pozostałych parkingach w rejonie Jakuszyc. W dniach od 15 do 19 lutego, kiedy to wszystkie parkingi będą zajęte na potrzeby zawodów Pucharu Świata. W tych dniach będzie możliwość korzystania z tras narciarskich praktycznie tylko dla osób, które przyjadą do Jakuszyc koleją lub przyjdą na nartach trasą od Szklarskiej Poręby lub Harrachova. Informacje o trasach przygotowywanych w dniach zawodów Pucharu Świata będą podawane systematycznie w codziennych informacjach.

Gospodarze Polany Jakuszyckiej proszą o uważne i regularne zaglądanie na stronę internetową Bieg Piastów.

Źródło: Stow. BIEG PIASTÓW

Tagi: · Bieg Piastów · narty biegowe · biegówki

· www.bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Grecji drabiny jezdne wczasy w Egipcie sprzątanie Wrocław