ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Bieg Pucharowy SNS - odwołany

Napisany: 2012-01-30

Bieg Pucharowy SNS - odwołany

Piątego lutego nie będzie Biegu Pucharowego w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday!

(fot. Stacja Jakuszyce)

Z przykrością informujemy, że organizatorzy cyklu zawodów Salomon Nordic Sunday są zmuszeni wycofać się z organizacji Biegu Pucharowego, który w niedzielę 5 lutego odbędzie się w Jakuszycach na trasie zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym

- Mieliśmy ten bieg robić wspólnie z organizatorami Mistrzostw Polski Amatorów, które są firmowane przez Polski Związek Narciarski. Różnice regulaminowe między naszym cyklem, a MPA są jednak zbyt duże, by udało się pogodzić obie imprezy. Dlatego zdecydowaliśmy się wycofać z zawodów 5 lutego, nie zapominając jednak o zawodnikach SNS - tłumaczy organizatorka Salomon Nordic Sunday Beata Lepka.

Zaznaczmy, że 4 i 5 lutego w Jakuszycach odbędą się biegi pucharowe dla amatorów, ale organizowane jedynie pod flagą MPA. W sobotę będą to sprinty, a w niedzielę biegi na dystansach. Dokładnie na takich samych trasach i dystansach, na jakich 17 i 18 lutego pobiegną najlepsi na świecie. Szczegóły tej imprezy znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.biegi.pzn.pl .

(fot. Stacja Jakuszyce)

Organizatorzy cyklu SNS zapowiadają, że swój Bieg Pucharowy zorganizują w kolejnym terminie wyznaczonym wcześniej w kalendarzu startowym, czyli 26 lutego. - Trasę uzależniamy przede wszystkim od warunków, m.in. temperatury i oblodzenia. Na pewno jednak nasi zawodnicy będą się ścigali przynajmniej po fragmentach trasy Pucharu Świata - zapowiada B. Lepka.

A już w najbliższy piątek - 3 lutego, o godz. 16.30 - Stacja Jakuszyce szykuje trening na pucharowej trasie dla wszystkich chętnych. Poprowadzi go doskonale znana zawodniczka SNS-a, która wielokrotnie pokonała tę trasę - Ewa Szmel. Zbiórka przed treningiem w piątek o godz. 16.30 w wypożyczalni firmy Salomon na Polanie Jakuszyckiej. Uczestnicy treningu pokonają pucharową pętlę i będą też mogli skorzystać z praktycznych podpowiedzi, jak radzić sobie m. in. z ostrymi jazdami i zakrętami.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Organizatorzy Salomon Nordic Sunday informują jednocześnie, że z racji odstąpienia przez nich od organizacji Biegu Pucharowego 5 lutego, bieg w ramach Mistrzostw Polski Amatorów nie będzie zaliczany do klasyfikacji generalnej SNS. Dodatkowe zawody w ramach cyklu Salomona odbędą się w terminie rezerwowym - 18 marca. Będą one finałowym biegiem cyklu w tym sezonie.

Szczegóły dotyczące cyklu SNS i kolejnych biegów na stronie internetowej organizatora - SNS-nartybiegowe.pl

H&S

Tagi: · narty biegowe · biegówki · trasy dla niepełnosprawnych

Linki: · Ostre ściganie na Biegu Gwarków · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław