ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Spróbuj z Pucharu Świata

Napisany: 2012-02-23

Spróbuj z Pucharu Świata

Nie lada gratka dla wszystkich fanów narciarstwa biegowego się szykuje. W ramach V biegu zawodów Salomon Nordic Sunday w niedzielę 26 lutego br. narciarze przebiegną pucharową pętlę

Już w niedzielę 26 lutego zawodnicy cyklu Salomon Nordic Sunday mają niepowtarzalną okazję wystartować na trasie biegnącej po pucharowej pętli (fot. Wojciech Witkowiak)

Start zawodów tradycyjnie w niedzielę o godz. 11.
- Z racji trudności trasy i jej profilu musimy rozdzielić styl dowolny i klasyk o więcej, niż 15 minut i dodatkowo wprowadzić start indywidualny, podobnie, jak na Biegu bez Granic z Harrachova - zapowiada Beata Lepka, organizator zawodów SNS ze Stacji Jakuszyce.

Ścigający się łyżwą - ruszą ok. godz. 13. Dystans Mini to tym razem wyjątkowo jedna pętla - 4,6 km. Zaś Mega - dwie pętle - 9,2 km. Start będzie indywidualny. Szczegóły pod adresem: http://sns-nartybiegowe.pl
Pętla pucharowa liczyła w oryginale 5 kilometrów. Ta w ramach Salomon Nordic Sunday będzie nieco krótsza - 4,6 km. Wycięty będzie tylko fragment noszący nazwę Unii Europejskiej.

- Ze względów na naszych zawodników z pucharowej piątki wycinamy 400 metrów najniebezpieczniejszego odcinka - tłumaczy Beata Lepka.

Zapraszamy w niedzielę na trasę Pucharu Świata. Nie czujesz się pewnie, by wystartować? Przyjdź kibicować! (fot. Wojciech Witkowiak)

Biegaczy ścigających się w niedzielę czeka jednak mordercza Turbinka (ponad 500 metrów bardzo ciężkiego podbiegu), trudne technicznie Ucho Jacka, a także kolejny podbieg zwany Noworytą oraz szybki, choć pozbawiony większych zakrętów zjazd, noszący malowniczą nazwę Buczki.

Wielu zawodników, którzy chcą się liczyć w klasyfikacji generalnej, będzie musiało w niedzielę wystartować. To bowiem piąty bieg w ramach III sezonu zawodów Salomon Nordic Sunday. Przypomnijmy, że należy zaliczyć co najmniej pięć biegów by wejść do generalki. W tegorocznym cyklu biegów będzie 7. Do tej pory rozegrano cztery, a kolejne dwa odbędą się 11 i 18 marca, także w Jakuszycach.

Tradycyjnie zapisy do zawodów na stronie internetowej cyklu: http://sns-nartybiegowe.pl
Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia i przypominają, że w sobotę oraz niedzielę opłata startowa jest wyższa.

W niedzielę 26 lutego biuro zawodów jest czynne w godz. 9-10. Przy odbiorze chipów każdy dostanie kartkę, której wypełnienie i wrzucenie do wskazanej urny upoważni do losowania cennych nagród, m.in. nart Salomon i pulsometru Sunnto.
Dekoracja zawodników rozpocznie się o godz. 14.

Źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · biegówki · narty biegowe · trasy narciarskie

Linki: · Na Justynę! · Bez granic! / Bez hranic! · www.sns-nartybiegowe.pl · stacjajakuszyce.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Egipcie odżelaziacze drabiny jezdne sprzątanie Wrocław