ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Bez granic! / Bez hranic!

Napisany: 2012-01-23

Bez granic! / Bez hranic!

Kilka stromych podbiegów i znani sportowcy na starcie: Korol, Kolbowicz, Jeliński, Wasielewski, czy Galiński. Biegiem na nartach przekroczyli granicę

(fot. Stacja Jakuszyce)

W niedzielę 22 stycznia 2012 r. ze stacyjki kolejowej Harrachov w Mýtinach do Jakuszyc biegło aż 180 osób. Jedni na dystansie 13 km, inni na 20 km. Głównie pod górę.

Byli tacy, dla których samo spojrzenie na podbieg, zaczynający się tuż po starcie, powodowało ciarki na plecach. "To takie nasze Alpe Cermis" - żartowali niektórzy biegacze.
Rzeczywiście początek był niezwykle wąski: 3-4 metry szerokości i ostro do góry. Na szczęście nie tak długi, jak podbieg pod Alpe Cermis - zaledwie kilkaset metrów.
Z racji tego ostrego początku niedzielnego biegu, zawodnicy startowali indywidualnie - co kilka sekund.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Zmartwieniem dla wielu, szczególnie biegających klasykiem na nartach bez łuski, było smarowanie. Na początkowym podbiegu często śnieg kleił się do ślizgów. Jak to mówią biegacze - lodziło. Dopiero po kilometrze, może półtora, warunki w torach zrobiły się bardziej przyjazne.
Ci, którzy nie zdążyli się zmęczyć na podbiegu w Mýtinach, mieli kolejne selektywne podejście z trasy Inhalacyjnej na Samolot. Biegnący krótszy dystans, pokonali ten podbieg na wprost, a rywalizujący na dłuższej trasie zaliczyli jeszcze dodatkowe pętle. W tym trasę Justynki, nazwaną tak oczywiście na cześć świetnej Justyny Kowalczyk.

(fot. Stacja Jakuszyce)

W gronie zawodników rywalizujących w Biegu bez Granic, podobnie, jak przed tygodniem znaleźli się złoci wioślarze: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński oraz Konrad Wasielewski. - Narty biegowe to dla nas element treningu, ale bardzo trudnego treningu, no i niezwykle ciekawego - mówili nam olimpijscy mistrzowie, gdy spotkaliśmy ich na trasie przed biegiem.
Ze znanych sportowców w Biegu bez Granic pojawił się także kolarz MTB Marek Galiński, który był drugi na dystansie Mega stylem dowolnym (ok. 20 km). Przegrał tylko z najlepszym biegaczem na tym dystansie w tym sezonie, Czechem Petrem Pavlem. Najlepszy z naszych wioślarzy był Korol - siódme miejsce. W dziesiątce znalazło się aż trzech fachowców od wioseł.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Na dystansie 20 km, ale klasykiem na najwyższy stopień podium powrócił Jakub Mroziński - zwycięzca cyklu w poprzednim sezonie, który wyprzedził Sławomira Kuleja (obaj z Jeleniej Góry).
Bieg Mini klasykiem (ok. 13 km) to już tradycyjnie, bezapelacyjny triumf Piotra Skowrona z Jeleniej Góry, który kolejnego na mecie Wojciecha Smykowskiego (Sosnówka) wyprzedził o ponad 3 minuty. Co ciekawe w pierwszej dziesiątce znalazło się aż trzech Skowronów i to nie zbieżność nazwisk. Piotr był pierwszy, jego młodszy brat Michał - dziewiąty. Obu braci przedzielił ojciec - Mieczysław, który zajął szóstą pozycję.
Na krótszym dystansie stylem dowolnym - pojedynek: Tomas Malik (Ponikla) kontra Zbigniew Galik (Szklarska Poręba). Tym razem znów wygrał Czech - o blisko minutę. Zawodnika ze Szklarskiej Poręby powoli zaczyna gonić jego syn - Mateusz, który przegrał z tatą tylko o minutę i był czwarty.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Dokładne wyniki Biegu bez Granic oraz klasyfikacja generalna cyklu Salomon Nordic Sunday.

Już za tydzień, w niedzielę 29 stycznia br., kolejny znany bieg zaliczany do cyklu SNS: Biegu Gwarków. Odbędzie się w Rybnicy Leśnej, w okolicy popularnego schroniska "Andrzejówka". To już 33. edycja tej imprezy.

Przypominamy zawodnikom SNS-a, że chcąc startować w Gwarkach muszą się dodatkowo rejestrować na stronie internetowej biegu: www.bieggwarkow.pl .
Do poranka 23 stycznia, udział w Biegu Gwarków zgłosiło 275 zawodników, w tym 77 w ramach SNS.

Źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · biegówki · narty biegowe · obozy pracy

Linki: · Biegaj na nartach · Rekord frekwencji - ponad 200 osób na starcie! · BIEG TYSIĄCLECIA razem z Salomon Nordic Sunday!

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław