ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Powitanie wiosny

Napisany: 2012-03-22

Powitanie wiosny

Nie ma to jak spontaniczna wycieczka i plan, jakim jest brak planu. W poszukiwaniach pierwszych śladów wiosny powędrowaliśmy na nartach turowych

W górach - choć warstwa śniegu w niektórych miejscach jest głębsza niż metr - widać, słychać i czuć wiosnę (fot. Patrycja Ościak)

Wystartowaliśmy ze Stogu Izerskiego czerwonym szlakiem w stronę Polany Izerskiej, następnie niebieskim na Izerską Łąkę. Posileni w Chatce Górzystów udaliśmy się drogą oznakowaną na żółto, w kierunku Łącznika. Z siodła zwanego przełęczą zjechaliśmy do nartostrady i tym sposobem, nie ściągając nart dotarliśmy do Świeradowa-Zdroju.

Szmer strumieni, którymi woda z topniejącego śniegu szuka drogi do morza, świergoty i trele ptaków, słoneczko i ciepłe powietrze... Tu i ówdzie spod śniegowej pierzynki wychylają się już młode choinki. Ale wciąż otulają się białym szalikiem.
Jagodziska mają już pączki! Niebawem zakwitną. W pniach niektórych drzew dzięcioły wystukały niemałe dziury. Widać, że korniki aktywnie działają. A ten zapach budzących się do życia iglaków... Tak bardzo mi go brakowało podczas zimowych wędrówek.

Patrycja Ościak

Tagi: · wędrówki · narty · Świeradów-Zdrój

· www.izer.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław