ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Wielki finał Salomona

Napisany: 2012-03-19

Wielki finał Salomona

W temperaturze + 15°C także można biegać na nartach. Kiedy jest śnieg. W cieple i pełnym słońcu rozegrano finałowe zawody trzeciego sezonu Salomon Nordic Sunday - największego cyklu biegowego dla amatorów w Polsce

(fot. Stacja Jakuszyce)

W jakuszyckim finale 18 marca 2012 r. wystartowały 144 osoby. Wiele z nich dla czystej przyjemności, bowiem mając zaliczonych wcześniej pięć biegów, nie musieli się martwić o uprawniające do rywalizacji o cenne nagrody miejsca w klasyfikacji generalnej. Byli jednak tacy, którzy musieli do końca zmagać się o punkty. Najbardziej zacięta rywalizacja była o trzecie miejsce na dystansie Mega CT w kategorii M4. Konkurentami byli Wojciech Kozłowski i Artur Kaszubski. Przed ostatnim biegiem w generalce prowadził ten drugi. W finale lepiej prezentował się Kozłowski, który wyprzedził swojego rywala o ponad 4 minuty lecz miejsce na podium w całym sezonie przegrał o zaledwie 2 punkty.
W kategorii M3 na Mini CT, dzięki dobremu biegowi w finale, na drugie miejsce awansował Bartłomiej Stramka. W klasyfikacji generalnej rozdzielił dwóch Czechów - Jana Kaspara i Vlastimira Kracmara. Ten drugi w niedzielę pobiegł słabiej i przegrał ze Stramką ponad 2 minuty.

(fot. Stacja Jakuszyce)

W kategorii M3 na Mini FT także walczono do końca. Drugiego w generalce Daniela Filipa gonił Czech - Vit Cerny. Wygrał ze swoim rywalem o ponad minutę, czyli o 12 punktów, ale do wyprzedzenia zawodnika z Czarnego Boru zabrakło naszemu południowemu sąsiadowi trzech oczek.

Najciekawiej było na dystansie Mini (ok. 10,5 km) stylem klasycznym. Od początku na prowadzeniu była dwójka: Wojciech Smykowski i Piotr Skowron, który do tej pory wygrał wszystkie biegi w tym sezonie. Ale w niedzielę narta wyraźnie nie jechała mu najlepiej. W końcówce co prawda wyprzedził Smykowskiego i wygrał z nim o niespełna 4 sekundy. Narty świetnie jechały za to starszemu ze Skowronów - ojcu Piotra, Mieczysławowi. Zajął 6 miejsce pieczętując sukces w klasyfikacji generalnej w kategorii M4.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Na długim biegu klasykiem po raz kolejny bezkonkurencyjny był Jakub Mroziński, który z drugim na mecie Sebastianem Zarzyckim wygrał o ponad siedem minut.
- To były kolejne zawody, w których naprawdę dobrze mi się biegło - mówił na mecie Mroziński. - Swoje w tak trudnych warunkach, na wolnym śniegu zrobiły też dobrze przygotowane narty.

W Mini stylem dowolnym dominowali reprezentanci Polski. Wygrał Maciej Staręga, przed Pawłem Kliszem. Piąta była kolejna reprezentantka Anna Staręga. Pomiędzy nimi znalazła się rywalizująca ze sobą od początku dwójka: Tomas Malik i Zbigniew Galik. Obaj zakończyli sezon na pierwszych miejscach w swoich kategoriach wiekowych: M2 i M3.
- To był bardzo udany sezon, nie tylko pod kątem czysto sportowym. Rywalizacja w cyklu Salomon Nordic Sunday to sama przyjemność. - podsumował sezon Zbigniew Galik. - Tworzymy tu wielką grupę przyjaciół, wraz z organizatorami i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie znów będziemy się spotykali na zawodach - dodał biegacz.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Po zawodach najlepsi narciarze odbierali nagrody za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej. Wręczali je m.in. reprezentant głównego sponsora cyklu - firmy Salomon - dyrektor Ryszard Broniewicz, a także reprezentantka Polski w narciarstwie biegowym Paulina Maciuszek. Nagrodami były bony za 200 (trzecie miejsce), 400 (drugie miejsce) i 600 zł (zwycięzcy) na zakupy w sklepach Salomona w Stacji Jakuszyce oraz w sklepach w Poznaniu, Krakowie lub Warszawie.
- Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy byli z nami. Cieszymy się, że popularność narciarstwa biegowego w Polsce ciągle wzrasta - mówił na podsumowaniu dyrektor Broniewicz. - Już myślimy o kolejnym sezonie i kilku nowościach dla naszych biegaczy - dodał.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Specjalną nagrodę otrzymał Henryk Fortoński z Wałbrzycha - niepełnosprawny zawodnik, który w tym sezonie wystartował we wszystkich siedmiu biegach w ramach Salomon Nordic Sunday!

Sprawdź wyniki: Wyniki niedzielnych zawodów finałowychKlasyfikacja generalna

Już za kilka dni zaprezentujmy Państwu pierwszy odcinek statystycznego podsumowania tegorocznego cyklu SNS.

H&S Media Consulting

Tagi: · biegówki · narty biegowe · trasy narciarskie

Linki: · W Górach Izerskich zima na całego · Rekord frekwencji - ponad 200 osób na starcie! · Biegaj na nartach · www.izerska.pl/Stacja_Jakuszyce_g,3,a,138.html

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław