ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Atrakcje  » Bobrowe Skały

Napisany: 2007-11-09

Bobrowe Skały

Jeden z najlepszych punktów widokowych w Górach Izerskich. Podziwiać stąd można Kotlinę Jeleniogórską, Karkonosze, Góry Izerskie, a nawet Rudawy Janowickie ze Sokolikami

Platforma widokowa na szczycie Bobrowych Skał

Położone na wschodnim skraju Grzbietu Kamienickiego niegdyś były obowiązkowym celem spacerów. Bobrowe Skały są łatwo dostępne od strony przysiółka Kromnowa — Latoniowa. Niebieskim szlakiem marsz zajmuje nie więcej niż 30 min.
Na skałkach dawni, niemieccy gospodarze regionu urządzili punkt widokowy zabezpieczony barierkami. Wejść na górę można po, niestety już leciwych stalowych schodkach.
Pod skałami zaś działały niegdyś schronisko turystyczne i restauracja. Do naszych czasów dotrwały ledwie widoczne resztki fundamentów.

Przepiękne widoki z Bobrowych Skał na Karkonosze

Pełna panorama Karkonoszy, ładny świerkowy las, dalekie widoki we wszystkich kierunkach, są dostatecznymi walorami, by polecić to miejsce. Zarówno na niedzielny spacer, jak i na początek przemarszu niebieskim szlakiem do Rozdroża Izerskiego.
Urządzone pod skałkami miejsce piknikowe można wykorzystać na ognisko, odpoczynek w dłuższej wędrówce, albo na przyjemny popołudniowy relaks.

U podnóża Bobrowych Skał

Bobrowe Skały są także punktem na wspinaczkowej mapie Zachodnich Sudetów. W Górach Izerskich niewiele jest miejsc, gdzie można się wspinać. Bobrowe Skały zaś oferują kilka ciekawych dróg do nauki wspinaczki skałkowej. Są stosunkowo bezpieczne, bowiem niezbyt wysokie.

Arkadiusz Lipin

Na wędrówkę ku Bobrowym Skałom można się wybrać z kilku kierunków. Trasę z Piastowa (wsi włączonej do miasta Piechowice), opisuje ze znawstwem SOWIDUCH — restauracja i browar w Karpaczu.

Tagi: · punkt widokowy · Kromnów · widok

Linki: · Na Bobrowe Skały · Rozdroże Izerskie · Na Ořešník

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów drukarki do kodĂłw kreskowych sprzątanie Wrocław