ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Drutowanie bez granic

Napisany: 2012-03-26

Drutowanie bez granic

Z drutu można wykonać ogrodzenie, przysłowiowe majtki ale też auto i widokową wieżę. Nie wierzycie? Przekonajcie się podczas wystawy w Jabloncu nad Nisou

Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nisou przygotowało wystawę drucianych prac amatora-drutownika Ladislava Lokajíčka pt. "Drutowanie bez granic". Specjalnie dla wystawy w Galerii Belveder autor wykonał makiety wielu izerskich wież widokowych. Na wystawie zobaczymy również druciane auta, samoloty oraz przedmioty codziennego użytku.

Ladislav Lokajíček (ur. 1973) pochodzący z Tachova, wraz z synem mieszka w Mariánských Lázních. Technik z zawodu pracujący w szkółce leśnej, natchnienie czerpie z przyrody, historii i codziennego życia.
- Przez to, że jestem ciężko pracującym tatą i mamą zarazem, cały wolny czas poświęcam synowi. Na drut pozostaje go niewiele. Kiedy już go znajdę - cieszę się nim. Niekiedy wezmę na pomoc obrazek, a czasem wychodzi samo z siebie. Praca z drutem jest głównie relaksem - mówi drutownik o swojej twórczości.

Lokajíček tworzy techniką dowolną z różnych rodzajów drutu. Pierwszą pracę stworzył w 2002 r. i od tego czasu jego kolekcja urosła do ponad czterysta prac - poczynając od modeli samochodowych i samolotów zabytkowych, poprzez ludzi, po przedmioty użytkowe, takie jak świeczniki albo stojaki na sól i pieprz.
- Autor znalazł upodobanie do łączenia materiałów i specjalnie dla Jablonca przygotował druciane przedmioty w użyciem barwionego szkła - przybliża eksponaty kuratorka ekspozycji Pavlína Jůnová.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 30 marca 2012 r. o godz. 16 w Galerii Belveder. Podczas wieczoru Ladislav Lokajíček również będzie tworzył z drutu, a goście i odwiedzający wystawę będą mogli do niego dołączyć.
Dzieci i dorośli tworzyć druciane przedmioty według własnego pomysłu będą mieć szansę przez cały czas trwania wystawy - aż do 8 czerwca, kiedy zostanie zamknięta.

Wystawa "Drutowanie bez granic"

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

  • U Muzea 398/4, Jablonec nad Nisou
  • www.msb-jablonec.cz


Galeria Belveder

  • Mlýnská 27, Jablonec nad Nisou
  • Czynna: wtorek - piątek w godz. 13 - 17

(red.)

Linki: · Wieże widokowe Jizerských hor · Štěpánka · www.msb-jablonec.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław