ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Na temat gliny

Napisany: 2012-06-05

Na temat gliny

DOBRY DOM w Stankowicach zaprasza na warsztaty "Na temat gliny prawie wszystko"

Organizatorzy pokażą, gdzie znaleźć jeden z najstarszych materiałów budowlanych - glinę - w naturze. Zademonstrują jak ją wykorzystać w tynkowaniu ścian i ocieplaniu kamiennego domu, z wykorzystaniem słomy.

Moritz Reichert na co dzień prowadzący firmę budowlaną DOBRY DOM, oferuje system budowy z modułów drewniano-słomianych. Przygodę zaczął dawno temu od prac budowlanych wykonywanych konwencjonalnymi technikami w Berlinie i w Schwarzwaldzie.
Tradycyjnym budownictwem zajął się po doświadczeniu z sieczką słomianą, używanej do wykonywania tynków z gliny, podczas remontów starych budynków. Po opanowaniu starych technik ciesielskich i ciesiołką dachową firma DOBRY DOM wyspecjalizowała się w remontach domów przysłupowych charakterystycznych dla pogranicza Polski, Niemiec i Czech.
Ten splot wydarzeń, doświadczeń, zainteresowań doprowadził w końcowym efekcie do opracowania unikalnej techniki budowania z modułów drewniano-słomianych.

Warsztaty odbędą się w dniach 9-10 czerwca 2012 r. w Stankowicach, w siedzibie DOBREGO DOMU, pod numerem 64. Koszt dwudniowego warsztatu: 500 zł. Więcej informacji pod numerami tel.: 505 125 504 oraz 507 522 542, oraz pod adresem: www.stankowice64.com/aktualnosci.html

red.

Linki: · Ulep sobie dom · www.stankowice64.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław