ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Zagrają pod pasterskim okiem aniołów

Napisany: 2012-06-20

Zagrają pod pasterskim okiem aniołów

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja Festiwalu Sztuk Niebanalnych PASTERSKIE ANIOŁY

Pasterskie Anioły 2012

Impreza łączy w sobie muzykę, kabaret i spotkania podróżnicze. Jest wspaniałą okazją do zasmakowania w kulturze studenckiej i poezji śpiewanej. Jej wielka inauguracja odbędzie się w piątek, 29 czerwca, we wsi Pasterka w Górach Stołowych. W ciągu trzech goście festiwalu przeżyją prawdziwą ucztę dla duszy, będą mieli też okazję spróbować swoich sił w warsztatach wokalnych i kabaretowych.

Przez maj i czerwiec program Pasterskich Aniołów ulegał ciągłemu rozbudowywaniu, oto zespoły, które dołączyły do festiwalu:

CHWILA NIEUWAGI

Burza delikatnych dźwięków i wulkan subtelnej energii, tak w skrócie można opisać aranżacje tworzone przez Chwilę Nieuwagi. Piękne i przejmujące pieśni nieustannie zadziwiają publiczność swą głębią i brzmieniem, w hipnotyzujących kompozycjach spotykają się folk, poezja i jazz. Zespół istnieje od 2008 roku, w tak krótkim czasie zdążył już zdobyć stałe miejsce w panteonie gwiazd sceny studenckiej. Najlepiej zaświadczą o tym pierwsze miejsca na wrocławskim Przeglądzie oraz łódzkiej YAPIE,

Nad Porami Roku

Chwila Nieuwagi wyewoluowała z duetu Martyny i Andrzeja Czechów do dzisiejszego, sześcioosobowego składu. W charakterze pianisty występuje Piotr Kotas, Rafał Kierpiec jako kontrabasista obdarowuje słuchaczy przenikliwym brzmieniem, Bartłomiej Plewka i Marek Sochacki zaś uzupełniają owo brzmienie uderzeniami perkusji i perkusjonaliów.

POMYSŁY ZNALEZIONE W TRAWIE

Studencka grupa muzyków z Wrocławia, która rozpoczęła swoją sceniczną przygodę już w 2008 roku. Jest doskonale znana bywalcom festiwali turystycznych, ma bowiem za sobą liczne laury na konkursach piosenki (głównie YAPA, Wrzosowisko, WPKS oraz Łykend). Pomysły Znalezione w Trawie znalazły się nawet na podium... festiwalu Szanty we Wrocławiu, co dobitnie świadczy o różnorodności stylu i muzycznych gatunków prezentowanych przez zespół. Owa rozproszona twórczość ma jednak pewien wspólny mianownik - dobrą zabawę w folkowym i studenckim klimacie.

"Pomysły" tworzą: Antoniak Tadeusz (gitara, wokal), Bartek Kurzawa (gitara), Jacek Aumüller (gitara basowa), Tomasz Prokop (Puzon), Michał Słupski (perkusja), Rafał Duda (wokal) i Michał Rybski (wokal).

Słodki całus od Buby

CARYNA

Zespół, który powstał cztery lata temu i w krótkim czasie wspiął się w swej karierze bardzo wysoko. Zwieńczeniem jego poetyckiej drogi jest tegoroczny debiut na ósmej części płyty "W górach jest wszystko co kocham". W Carynie spotykają się cztery instrumenty - gitara, bas, klarnet i klawisze, dzierżone przede wszystkim przez Łukasza Nowaka i Huberta Liczbańskiego. Oprócz nich do zespołu należą również (rotacyjnie) Rem Radkowski, Mateusz Wysocki, Wojtek Mazurek i Michał Ruksza. Dźwięki caryńskiej muzyki nasycone są inspiracją słowami Tetmajera, Grochowiaka a nawet Leonarda Cohena i Zbigniewa Stefańskiego. Nie brakuje również pieśni ułożonych do autorskich tekstów lidera zespołu.

Swoją obecność na Pasterskich Aniołach potwierdził też Paweł Bolek, polski podróżnik, który zaprezentuje slajdy ze swojej wyprawy przez Uzbekistan, Kirgistan oraz Chiny.

Wszelkie informacje można odnaleźć na stronie www.pasterskieanioly.pl

Źródło: organizatorzy

Linki: · Pasterskie Anioły · www.pasterskieanioly.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław