ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Sport to zdrowie - seniorzy to wiedzą

Napisany: 2012-06-21

Sport to zdrowie - seniorzy to wiedzą

Sportowa rywalizacja tylko dla młodych? NIE! Doskonała zabawa w zawodach cieszy w każdym wieku

BERLINER CUP - Świeradów-Zdój

Niedawno Świeradów-Zdrój gościł na zawodach turystyczno-krajoznawczych młodzież. Były dyscypliny umysłowe, ale też sprawnościowe: bieg na orientację oraz jazda na rowerze. Przyszedł czas na starsze pokolenie! Niech sobie młodzież nie myśli, że sport jest tylko dla nich.

W Świeradowie-Zdroju 30 czerwca 2012 r. odbędzie się impreza sportowa, która udowodni, że sport jest dobry dla człowieka przez całe życie. Seniorzy przecież także mogą rywalizować w najprostszych, a zarazem najstarszych dyscyplinach sportowych: biegach, chodzie czy jeździe na rowerze.

BERLINER CUP to zawody właśnie dla seniorów. Pierwsze takie w Górach Izerskich. Miejsce nie jest przypadkowe. Wszak Dolina Młodości, w ciągu roku gości wielu kuracjuszy, którzy pierwszą młodość mają już za sobą, lecz przyjeżdżają przedłużyć tę drugą.

Aktywny wypoczynek, ruch na świeżym górskim powietrzu oraz radość ze wspólnego przeżywania sportowych emocji to przecież wartości, które trudno przecenić. Wszystkie mogą stać się udziałem nie tylko zawodników w wieku 55+ ale i kibiców - bez względu na wiek. Warto podkreślić, ze zawody doskonale wpisują się w Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej ogłoszony Decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej.
Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Świeradowa-Zdroju - Roland Marciniak.

(źródło: Organizatorzy BERLINER CUP)

W SENIOR CROSS może wziąć udział każdy. Wystarczy, że będzie sprawny ruchowo i ukończy 55 lat. Zawody będą się składać z trzech etapów:

  • I - BIEG na orientację (3-8 km) ze startu wspólnego z limitem czasu 2 h
  • II - wyścig ROWEROWY wg wyznaczonej trasy (8-18 km) z limitem czasu 3 h
  • III - BIEG terenowy wg wyznaczonej trasy (3,5 km) z limitem czasu 1 h

Długość tras zmienia się wraz z kategorią wiekową. Uczestnicy będą przemierzać trasy non-stop, czyli po zakończeniu jednego etapu automatycznie rozpoczną kolejny. Nie będzie więc łatwo ale na pewno znajdzie się wielu seniorów, którzy świetnie sobie z zadaniem poradzą.

Jak zapewniają organizatorzy, I etap - bieg na orientację - będzie prosty nawigacyjnie. Nie będą wymagane specjalne umiejętności, a trasa przebiegać będzie w terenie leśnym. Punkty kontrolne znajdują się przy głównych ścieżkach, więc kuracjusze którzy korzystają ze spacerów, być może doskonale te ścieżki znają. Tereny leśne udostępniło - jak zawsze życzliwe wobec takich inicjatyw - Nadleśnictwa Świeradów.

(źródło: Organizatorzy BERLINER CUP)

Ponadto przed startem trasa biegu zostanie dokładnie omówiona. Zaś dla chętnych odbędzie się krótkie szkolenie z posługiwania się mapą. BERLINER CUP będzie więc miał dodatkowy wymiar - edukacyjny.

Każdy zawodnik ma do dyspozycji kategorię zależną od płci:
K55 - kobiety 55+ oraz M55 - mężczyźni 55+, ale można też wystartować w kategorii OPEN, bez podziału na płcie. W tej kategorii zawodnicy pokonają TRASĘ REKREACYJNĄ.

Warto wziąć udział w BERLINER CUP nie tylko dla zdrowia. Na zwycięzców czekają cenne nagrody:

  • I miejsce 1000 zł
  • II miejsce 600 zł
  • III miejsce 300 zł

SENIOR CROSS - BERLINER CUP 2012

Ale to nie wszystko - nagrody rzeczowe wręczą również sponsorzy. Kupony o odpowiedniej wartości pieniężnej będzie można zrealizować w profesjonalnym sklepie dla biegaczy Natural Born Runners.

Więcej szczegółów organizacyjnych w REGULAMINIE BERLINER CUP
Zaś rejestracja zawodników w FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM DO BERLINER CUP

Termin zgłaszania się na zawody został przez organizatorów przedłużony aż do dnia zawodów, 30 czerwca 2012 r. włącznie, lecz nie warto zwlekać. ZGŁASZAJCIE SIĘ już dziś!

Pozostałe informacje, również mapy tras oraz więcej o zawodach znajdziecie pod adresem: www.BerlinerCup.pl

Wszystkich miłośników Gór Izerskich, zwolenników aktywności fizycznej i mieszkańców okolicy ZAPRASZAMY do udziału w pierwszym

Senior Cross BERLINER CUP 2012

red.

Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

Tagi: · Świeradów-Zdrój · trasy piesze · trasy rowerowe

Linki: · Zazdroszczę uczestnikom OMTTK · www.berlinercup.pl · www.berliner.pl · www.swieradowzdroj.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław