ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » 13 powodów do zadowolenia

Napisany: 2012-07-05

13 powodów do zadowolenia

I Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie 30 czerwca udał się doskonale!

Ceramika, szkło, przedmioty zdobione techniką decoupage, witraże, obrazy czy ramy - wszystko izerskie i rękodzielnicze (fot. V. Pietrzak)

Najpierw nastraszyła nas pogoda. Baliśmy się deszczu i burzy. Zanosiło się, że sprawią, iż ludzie zostaną w domu. Później martwiliśmy się jak wszyscy pomieszczą się we wnętrzu Artystycznej Galerii Izerskiej.
Okazało się, że wszystkie obawy i strachy są na wyrost. Podskórnie czuliśmy, że wszystko pójdzie tak jak powinno, więc rozluźnieni czekaliśmy na otwarcie I Izerskiego Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich.

Teraz śmiało mogę powiedzieć, że jarmark po prostu się udał! Dopisali i wystawcy i goście. Tych pierwszych było 13. Wiemy już, że ta cyfra zupełnie niesłusznie kojarzy się z pechem. Dla nas była szczęśliwa w sam raz. Najwięcej stoisk zajęli lokalni artyści, którzy prezentowali rękodzieło: ceramikę, szkło, przedmioty zdobione techniką decoupage, witraże i obrazy.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się również regionalna żywność - kozie sery i chleb (fot. V. Pietrzak)

Jednak ogromną uwagę odwiedzających przyciągało jedzenie. Swojski chleb Zosi Jazygow-Fryst z Nagórza i wegetariański smalec rozchodziły się w mgnieniu oka. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także sery kozie Tomasza Borysławskiego z Antoniowa. Tych produktów po prostu zabrakło. I wcale nie jest nam przez to wstyd! To najlepszy dowód na to, że takie Jarmark jest potrzebny.

Dzień zakończył się ucztą dla oka i ucha. Tuż po godz. 17 przenieśliśmy się na I piętro Galerii, aby wziąć udział w wernisażu wystawy Małgorzaty Gałwiaczek. Wrocławianka przełamuje stereotypy, że malarstwo to dziedzina zarezerwowana tylko dla nielicznych absolwentów akademii sztuk pięknych. Pani Małgorzata pasję tworzenia odkryła zaledwie 2 lata temu po kursie Vedic Art, czyli malarstwa intuicyjnego. Od tamtej pory tworzy, bo sprawia jej to ogromną przyjemność.

Malarstwo Małgorzaty Gałwiaczek zostało przyjęte tak jak wygląda - bardzo ciepło (fot. A. Lipin)

Malarstwo to nie jedyna pasja Pani Małgorzaty. Gra również na misach tybetańskich i gongach chińskich. Zwieńczeniem wieczora był więc koncert na tych egzotycznych instrumentach. Małgorzacie Gałwiaczek towarzyszyła na scenie Barbara Warwaszyńska.

Ilu było wszystkich gości 30 czerwca 2012 r. w kromnowskiej Galerii? Chyba nikt nie liczył. Bo liczenie nie było nikomu potrzebne. Najważniejsze nie są liczby, ale satysfakcja. Ja taką czuję po pierwszej odsłonie Jarmarku. Mam nadzieję, że wystawcy również. W kilku przypadkach jestem tego nawet pewna.

Dlatego z jeszcze większą energią przygotowuję kolejny Jarmark. Zagości w Artystycznej Galerii Izerskiej już 28 lipca i będzie połączony z występem muzycznym. Kogo? Na razie pozostaje tajemnicą.

Koncert bardzo oryginalnych dźwięków płynących z tybetańskich mis i chińskich gongów zakończył wieczór w Artystycznej Galerii Izerskiej (fot. A. Lipin)

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali mi przed Jarmarkiem. Wszystkim dodającym skrzydeł wtedy, kiedy inni je podcinali. Tym również, którzy w jego trakcie byli z nami chociaż przez moment.

Zainteresowanych udziałem w kolejnych Jarmarkach proszę o kontakt pod nr telefonu: 757 657 680 lub 785 243 673 (kom.), a także drogą elektroniczną: galeria.izerska@gmail.com

WARTO!

Violetta Pietrzak
Artystyczna Galeria Izerska

Tagi: · galeria · kościół

Linki: · Comiesięczny targ doroczny · www.galeriaizerska.blogspot.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Grecji wczasy w Egipcie sprzątanie Wrocław