ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Pochwal się grzybem i zostań mistrzem

Napisany: 2012-08-27

Pochwal się grzybem i zostań mistrzem

Grzybiarze po raz czwarty spotkają się na Mistrzostwach Szklarskiej Poręby w Grzybobraniu

Izerski prawdziwek (fot. M. Czarnecka)

W tym roku zawody zostaną rozegrane w niedzielę, 2 września 2012 r. O godzinie 11 zawodnicy wyruszą z Polany Jakuszyckiej w kierunku Stacji Turystycznej Orle, aby cztery godziny później zameldować się na mecie ze swymi zbiorami. Trzyosobowe jury oceni zbiory pod kątem ilości, jakości oraz wartości artystycznej (szczegóły w regulaminie).
Po wyłonieniu zwycięzcy rozpocznie się uroczystość dekoracji najlepszych grzybiarzy. Nie zapomnimy również o tych, którym szczęście będzie mniej sprzyjać :) .

Na zakończenie Mistrzostw Towarzystwo Izerskie zaprasza uczestników na poczęstunek: zupę, pieczywo i kiełbaski (do samodzielnego upieczenia w ognisku) oraz na coś do picia. Na miejscu, w schronisku, można także zakupić jedzenie oraz napoje.

Jury oceni zbiory pod kątem ilości, jakości oraz wartości artystycznej (fot. A. Lipin)

Organizatorzy zawodów, Partnerstwo Lokalne "Wspólnie dla Szklarskiej Poręby", zapraszają wszystkich chętnych do udziału. Zapisy na listę startową (nie pobieramy opłaty startowej!) zaczną się przed zawodami, o godzinie 1030. Będziemy czekać na Państwa tradycyjnie obok przejazdu kolejowego, przy drodze na Orle.

W tygodniu poprzedzającym nasze grzybobranie, w dniach 27-31 sierpnia br., informacji telefonicznych o Mistrzostwach udzielać będzie sekretariat MOPS. W dniu imprezy, przed startem informacja telefoniczna pod numerem: 601 98 95 94.

Pamiętajcie o zabraniu ze sobą odpowiedniego obuwia i czegoś na przebranie (deszcz w naszych górach to żadna niespodzianka)!

Marzena Czarnecka

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław