ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Podróż dookoła świata w Bolkowie

Napisany: 2012-08-31

Podróż dookoła świata w Bolkowie

Himalaista Piotr Pustelnik, uczestnicy polsko-belgijskiej wyprawy wzdłuż Wisły "Poland Trek", prześmiewczy film "Kumare. Guru dla każdego" i niesamowite dokumenty "I believe I Can Fly", "Ostatni z Wielkich Nieodkrytych" będzie można zobaczyć na dolnośląskim festiwalu podróżników

Dolnośląski Festiwal Podróżników TRZY ŻYWIOŁY - Bolków 79 września 2012 r.

W dniach 7-9 września na zamku w Bolkowie podróżnicy z całej polski zobaczą 15 prezentacji z podróży, 11 filmów dokumentalnych i wezmą udział w warsztatach "Akademii Podróżowania Trzy Żywioły". Impreza odbywa się na Dolnym Śląsku już od 2008. Tegoroczna edycja została przeniesiona z Srebrnej Góry w nowe miejsce - na malowniczy zamek w Bolkowie.

Jak co roku podróżników czekają te same emocje, które kryją się pod nazwą "Trzy Żywioły" - nietuzinkowe opowieści z podróży, świetne filmy dokumentalne, warsztaty "Akademii Podróżowania Trzy Żywioły" i przede wszystkim rewelacyjna, rodzinna podróżnicza atmosfera, z której od lat słynie ten festiwal.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Piotr Pustelnik, trzeci Polak z kompletem ośmiotysięczników. Tomek Grzywaczewski zrelacjonuje Poland Trek, wyprawę od Rysów po Bałtyk, zainicjowaną przez belgijskiego podróżnika i łowcę przygód Louis-Philippe’a Loncke’go. Zajrzymy w Oczy Etiopii - będzie to poruszająca do łez historia humanitarnej akcji medycznej "otwierania oczu" jednym z najbiedniejszych ludzi świata, którą zainicjowali Bożena i Staszek Kotlarczykowie, zwykli, niezwykli podróżnicy.

Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki opowiedzą o fascynacji syberyjskim Mordorem, o rozpadzie iluzji, złudzeniu inności Rosji i o odkrywaniu na powrót jej niezwykłości. Magda Podsiadły zabierze nas do krainy zaklinaczy koni w Oaugadougou, stolicy Burkina Faso. Nie mniej ekscytująco zapowiada się 10 prezentacji konkursowych, zgłoszonych przez podróżników. Przemkniemy przez Kolumbię, w poszukiwaniu Zaginionego Morza trafimy do Uzbekistanu, tropem tybetańskich klasztorów to indyjskiego Ladakhu. Odwiedzimy uwolnioną częściowo spod jarzma junty Birmę i boliwijską Apolobambę. Rowerami przejedziemy Antypody i Afrykę.

Piotr Pustelnik (źródło: organizatorzy festiwalu TRZY ŻYWIOŁY)

Ponieważ Festiwal ma charakter rodzinny, nie zabraknie inspiracji dla rodziców – jak podróżować z dzieckiem w plecaku, czy rowerem dookoła Polski. Prezentacje uzupełnią warsztaty tematyczne poprowadzone przez profesjonalistów od taniego latania, jazdy autostopem i wynajętym jachtem po morzach i oceanach.

Od północy do białego rana - Trzy Żywioły - Festiwal Filmów Świata, czyli porywające i poruszające dokumenty z najdzikszych tras i najbardziej nieokiełznanych wyzwań. Zobaczymy m.in. nagradzany na wszystkich festiwalach filmów górskich dokument "Cold" - o męskich zmaganiach w najwyższych górach świata, "I believe I can fly!" - o swobodnym spadaniu w przepaść, czy "El Sueño" - polski dokument o zmaganiu na desce z wielką falą. W czasie festiwalu odbędzie się polska premiera dwóch filmów dokumentalnych "Ostatni z Wielkich Nieznanych" o wyprawie w głąb nigdy wcześniej nie eksplorowanych rejonów Wielkiego Kanionu i "Odkrywając ścieżkę", o wyprawie rowerowej w najpiękniejsze rejony świata. Rarytasem filmowej sekcji Żywiołów będzie dokument "Kumaré. Guru dla każdego", opowiadający o hindusie, który nagle postanowił zostać guru. Czy pociągnął za sobą tłumy? O tym przekonają się ci, którzy w dniach od 7 do 9 września odwiedzą bolkowski zamek.

W ramach Festiwalu nie zabraknie absurdalnych konkursów i całkiem fajnych nagród dla publiczności. Tradycyjnie, głosami publiczności przyznana zostanie nagroda "Czwarty Żywioł" - dla najlepszego pokazu i filmu festiwalowego.

Całość jak zawsze poprowadzą Marek Tomalik i Piotr Trybalski.

Organizatorzy: Klub Podróżników Trzy Żywioły, Miasto i Gmina Bolków, Muzeum Karkonoskie oddział Zamek Bolków, Stowarzyszenie "Czysty Świat" przy wsparciu środków z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG).

Organizatorzy

Pełny program festiwalu TRZY ŻYWIOŁY 2012

· 3zywioly.pl · bilety.3zywioly.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław