ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Z góry  » Dobili do osiemdziesiątki

Napisany: 2015-11-05

Dobili do osiemdziesiątki

Wyjeżdżają z Barcinka we wszystkie strony świata. Na rowerach

Barcinkowe 80 ROWERÓW przy Chatce Górzystów

Co łączy Kraków, Kielce, Łódź i Warszawę z Barcinkiem? Niewiele? Nic? Nic... bardziej mylnego. Łączy aż 80 Rowerów. Nie skradzionych sprzed sklepów, a klub działający w każdym z wymienionych miast i w Barcinku.

"Jeździsz rowerem, uśmiechasz się więcej" – to dewiza Ogólnopolskiego Klubu 80 Rowerów. Prawdziwość stwierdzenia postanowili sprawdzić w Barcinku. Tamtejszy Szkolny Klub Rowerowy BICYKL przystąpił do ogólnopolskiej Osiemdziesiątki. Osiem lat po swoim powstaniu. Jeśli wierzyć numerologii, ósemka uznawana jest za symbol doskonałości i nieskończoności. W tym przypadku niechybnie wróży doskonałą zabawę, a może też nieskończoną. Jeśli zapału do kręcenia pedałami nie będzie im ubywać. Klub powstał z inicjatywy Ewy Kuzi, a jego członkami stali się gimnazjaliści z Zespołu Szkół Publicznych w Starej Kamienicy. Niektórym spodobało się na tyle, że wciąż jeżdżą na wycieczki klubowe, również jako opiekunowie, choć do szkoły już nie chodzą. Teraz klub działa przy Szkole Podstawowej w Barcinku, a skupia dwudziestu trzech uczniów z klas V i VI.

JEŹDZISZ ROWEREM, UŚMIECHASZ SIĘ WIĘCEJ - twarze BICYKLA to potwierdzają (źródło: BICYKL)

Klubowicze wyprawiają się w trasy po okolicy, połączone ze zwiedzaniem zabytków i podziwianiem krajobrazu. Oczywiście także po Górach Izerskich, w których przecież mieszkają. W czerwcu br. cykliści zorganizowali wyprawę Z BICYKLEM na Hali Izerskiej, podczas której przejechali ze Stogu Izerskiego, trasą rowerową ER2, do Chatki Górzystów.

BICYKL, choć działa przy szkole, nie zawiesza aktywności we wakacje. Nie ogranicza również swojej działalności tylko do młodzieży szkolnej. Wiosną klub zorganizował dla najmłodszych BABY BICYKL - rowerową majówkę ze strażakami. Dorośli także chętnie się przyłączają do aktywnego rowerowania. Choćby podczas cyklicznych wycieczek pod hasłem Damski FITbike i… jesteś w formie, organizowanych we współpracy z grupą Rowerowa Jelenia Góra. Ten cykl adresowany jest przede wszystkim do pań, jednak i panowie są mile widziani (ktoś przecież musi napompować koła :P). Organizatorzy zapraszają w każdą środę, o godz. 17, przy Urzędzie Gminy w Starej Kamienicy lub w Jeleniej Górze przy markecie ALDI.

 

Rowerzyści z Barcinka zdobyli Stóg Izerski (źródło: BICYKL)

Rowerzyści z Barcinka zdobyli stóg siana (źródło: BICYKL)

 

Zatem, bez względu na wiek i płeć, warto odkurzyć dwa kółka na ramie i odpowiedzieć na zawołanie barcinkowego klubu rowerowego: "nie trać czasu i humoru, wsiądź na rower bez oporu”. Ci, którzy nie lubią jeździć na rowerze, ale inicjatywę uznają za pożyteczną, mogą wesprzeć działanie klubu. Sprzęt i odzież sportowa bardzo się jego członkom przydadzą (kontakt: kuziaewa@gmail.com, Szkoła Podstawowa w Barcinku).

Magdalena Sobczyk

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław