ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Leśnicy dla stolicy

Napisany: 2012-05-24

Leśnicy dla stolicy

Warszawskie dzieci i dorośli poczuli zew lasu. Nawet gołą stopą mogli go przemierzyć

Wielu zwiedzających dopiero dzięki wystawie miało szansę nieco poznać nieznany im wcześniej zakątek Polski (źródło: Nadleśnictwo Świeradów)

Podobnie jak w zeszłym roku leśnicy z LKP Sudety Zachodnie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w akcji edukacyjnej "Leśnicy dla Stolicy".

W dniach 18 i 19 maja br. obiekty Głównej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego gościły tysiące warszawiaków chcących dowiedzieć się czegoś więcej o lesie i leśnikach.

Jak zwykle duże zainteresowanie budziły stoiska nadleśnictw Szklarska Poręba i Świeradów reprezentujących jeden z najmniejszych lecz i jeden z najciekawszych Leśnych Kompleksów Promocyjnych - LKP Sudety Zachodnie.
Wśród zwiedzających, oprócz najliczniejszych dzieci z rodzicami, były również całe klasy i zorganizowane grupy szkolne, obcokrajowcy, osoby ze starszego pokolenia, a nawet niepełnosprawni.

Tegoroczna warszawska akcja leśników odbyła się pod hasłem "lasy dzieciom" (źródło: Nadleśnictwo Świeradów)

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka doznań, którą można było przemierzyć gołą stopą by lepiej "poczuć" i "dotknąć" las. Za to najmłodszych, choć nie tylko ich, fascynowały najbardziej opowiadania myśliwskie, w których prawda przenikała się z łowiecką fantazją. Duże zaciekawienie wzbudziły informacje o sudeckich skarbach - minerałach i skałach, z których słyną i w które obfitują nasze góry.

Część gości, pamiętając leśników dolnośląskich z poprzedniej edycji akcji, umawiała się na kolejne spotkanie w roku 2013 dziękując jednocześnie za przybliżenie lasu warszawskim "mieszczuchom".

Wiesław Krzewina
Nadleśniczy Nadl. Świeradów

Tagi: · las · leśny kompleks promocyjny · ochrona przyrody

Linki: · Edukacja przyrodniczo-leśna · Leśnictwo jutra · Spacer pograniczem · www.lesnicydlastolicy.lasy.gov.pl/web/lesnicydlastolicy

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław