ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » W Jakuszycach nadal się ścigają

Napisany: 2012-03-06

W Jakuszycach nadal się ścigają

Jeszcze nie przebrzmiały echa Biegu Piastów, a już szykuje się kolejne ściganie na Polanie Jakuszyckiej. W niedzielę 11 marca odbędzie się VI w tym sezonie bieg w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday

(fot. Stacja Jakuszyce)

Najważniejsza wiadomość dla wszystkich zawodników: śniegu w Górach Izerskich jest sporo, a przed weekendem jeszcze dopada!
Szósty, już przedostatni w tym sezonie bieg w ramach amatorskiego cyklu SNS, jest niezwykle ważny dla ostatecznego układu w klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem, aby znaleźć się w "generalce" należy ukończyć minimum pięć z siedmiu biegów w tym sezonie.
Jak dotąd zaledwie 43 osoby mogą być spokojne o miejsce w ostatecznej klasyfikacji, bo zaliczyły wszystkie biegi. Ale i oni muszą walczyć o poprawę swoich rezultatów.
W niedzielę na starcie stanie zapewne cała czołówka SNS-owych biegaczy. "Nóż na gardle" mają szczególnie ci zawodnicy, którzy w tym sezonie wystartowali zaledwie trzy razy i muszą zaliczyć dwa ostatnie biegi, by nie wypaść z walki o medale i cenne nagrody. W takiej sytuacji znajduje się m.in. dwójka mocnych narciarzy z ostatniego Biegu Piastów: Robert Faron - najlepszy Polak na 50 km dowolnym stylem (5 miejsce) i Czech Thomas Cada (26 miejsce na 50 km klasykiem). Obaj w Salomon Nordic Sunday rywalizują na dystansie Mega dowolnym stylem.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Na dłuższym dystansie stylem klasycznym dwa biegi musi zaliczyć Andrzej Honczar - 24 na 50 km klasykiem w ostatnim Biegu Piastów.

W klasyfikacji generalnej Mini dowolnym stylem jest kilkoro zawodników, którzy mają szanse na czołowe lokaty: Iga Kordasiewicz, Zdzisław Pyrdoł, Ondrej Svechota, czy Paweł Kimbort. Pod warunkiem, że pobiegną jeszcze dwa razy.

Wspomnieć należy jeszcze o najliczniej obsadzonym dystansie Mini stylem klasycznym. Aby liczyć się w "generalce", dwa razy muszą pobiec m.in.: Jakub Mieszała i Bartłomiej Stramka. Obaj już pewnie szykują się do startu w SNS-ie. Ostatnio zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce rywalizując na 10 km podczas Biegu Piastów.

Przypominamy, że niedzielny SNS rozpoczyna się o godz. 1100 na Polanie Jakuszyckiej. Wraca sektor F1, czyli najszybszych biegaczy na wszystkich dystansach. Członkowie klubu F1 (ich nazwiska można sprawdzić na stronie internetowej cyklu: http://sns-nartybiegowe.pl w zakładce "Klasyfikacja generalna") startują dwie minuty przed resztą stawki na danym dystansie. Oczywiście, jak wszyscy pozostali uczestnicy biegu mają liczny czas netto. O godz. 1100 tradycyjnie rusza bieg stylem klasycznym, a 15 minut później dowolnym.
Organizatorzy apelują o wcześniejsze odbieranie chipów i numerów startowych. Biuro zawodów w niedzielę jest czynne w godz. 8-10.

(fot. Stacja Jakuszyce)

Oczywiście wciąż można się zapisywać do zawodów i powalczyć o medale oraz nagrody w poszczególnych biegach. Zapisy na stronie internetowej SNS lub w sobotę w Stacji Jakuszyce (wypożyczalnia i sklep Salomona na Polanie Jakuszyckiej), od godz. 9 do 17. Organizatorzy proszą o zapisywanie się przez Internet co znacznie ułatwi całą procedurę i skróci kolejki.
W czwartek będzie znana trasa niedzielnych zawodów. Zostanie ona opublikowana tradycyjnie na stronie internetowej cyklu w zakładce "Trasa".

18 marca na izerskich trasach wielki finał tegorocznego SNS! Już dziś serdecznie zapraszamy!

źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · biegówki · Bieg Piastów · narty biegowe

Linki: · Śladami Justyny Kowalczyk · Trenujcie w Jakuszycach · Biegaj na nartach · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław